Pierwsza część dzisiejszej sesji powinna przynieść spadek indeksów, który szacujemy na 2-3%. Jego bezpośrednią przyczyną będzie piątkowa sesja na Wall Street, która przyniosła znaczący spadek indeksów. Był on spowodowany kolejnymi trudnościami z wyborem prezydenta, który może jeszcze na długo odroczyć się w czasie.
U nas szczególnie słabo powinny zachować się akcje spółek z sektora IT, ponieważ w piątek największy spadek na Wall Street dotyczył akcji właśnie z tego sektora. Szczególnie źle mogą wyglądać dzisiaj notowania TP, które mogą przynieść na fixingu nawet maksymalny spadek.
Druga część notowań będzie uzależniona od notowań futures na amerykańskie indeksy, które w godzinach porannych znajdowały się zdecydowanie poniżej otwarcia. W USA nie będą dzisiaj ogłaszane żadne dane statystyczne. Najbliższe, dotyczące sprzedaży detalicznej w październiku, będą ogłaszane jutro o godzinie 14.30. Przewidywania mówią o spadku na poziomie 0,1%.