FOREX-DESK: Spadki indeksów-dolar niżej

Brak ważnych publikacji makroekonomicznych we wczorajszym dniu nie sprzyjał rozwojowi handlu na rynku walutowym. Dolar w większości przypadków osłabił się nieznacznie, idąc w ślady spadających w USA indeksów giełdowych.

Aktualizacja: 27.02.2017 11:47 Publikacja: 19.06.2008 11:21

Według opinii liderów największych amerykańskich spółek recesja jest już za nami. Dyrektorzy firm są jednak zaniepokojeni przyszłością gospodarki USA. Według indeksu publikowanego przez Business Roundtable oczekiwania liderów businessu spadły w Q2 do poziomu 74.5, z 79.5 odnotowanych w pierwszym kwartale.

Prezes oddziału Fed z San Fancisco, Janet Yellen, ostudziła nieco oczekiwania rynku co do rychłej podwyżki stóp procentowych w USA. W swojej wypowiedzi zwróciła bowiem uwagę na możliwość wystąpienia spowolnienia gospodarczego w Azji na skutek problemów jakie przechodzą obecnie USA oraz Europa.

Z opublikowanego wczoraj raportu z posiedzenia Banku Anglii wynika, iż ośmiu na dziewięciu członków rady głosowało za utrzymaniem stóp na obecnym poziomie. Jak się też okazuje, pomimo wysokiej inflacji, bank nie jest skłonny do podnoszenia oprocentowania z powodu niskiego tempa rozwoju brytyjskiej gospodarki.

Rynek EUR/USD dotarł do pierwszego poziomu oporu. Na wykresie tej pary jest nim poziom 1.56 Tuż powyżej przebiega też linia spadkowa. W rezultacie cały obszar 1.56-1.57 można uznać za strefę oporu. Jeśli euro nie zdoła się przebić powyżej 1.57 to na rynek powrócić mogą spadki. Wystarczy do tego pokonanie poziomu 1.5350.

Sylwester Majewski

Komentarze
Bitcoin znów pod szczytami
Komentarze
Zapachniało spóźnieniem
Komentarze
Powrót do równowagi
Komentarze
Intensywny tydzień
Komentarze
Argumentów coraz mniej
Komentarze
Bez paniki