* Akcje spółek notowanych na kilku rynkach można sprzedawać na dowolnie wybranym parkiecie. akcjonariusz wystawia zlecenie sprzedaży. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup wystawionego na sprzedaż pakietu, to akcje przekazują między sobą zainteresowane depozyty papierów wartościowych.
Około 2,7 proc. akcji Immofinanz kontrolują polscy inwestorzy. Część z nich mogła stać się akcjonariuszami nieruchomościowej spółki po jej połączeniu z Immoeastem, której największym akcjonariuszem był właśnie Immofinanz. W wyniku połączenia akcje Immoeastu zostały w 2010 r. wycofane z obrotu na warszawskiej giełdzie. Gracze, którzy nie pozbyli się papierów spółki przed ich wycofaniem, otrzymanymi w zamian akcjami Immofinanzu mogli dotąd handlować na giełdzie w Wiedniu, również za pośrednictwem polskich domów maklerskich.
Na każdym z rynków, na których notowane są akcje danej spółki, kursy ustalane są w oparciu o działające na nim siły popytu i podaży. Ceny na poszczególnych parkietach nie muszą być zatem równe. Tym bardziej, że poszczególne rynki mogą się różnić w zakresie dni bez sesji. Ceny na poszczególnych parkietach nie różnią się jednak również znacząco w związku z tym, że w takiej sytuacji działać mogliby arbitrażyści, którzy doprowadziliby do zbliżenia się kursów.