Przyjęcie pod piramidami? Proszę bardzo

Transfer limuzyną na lotnisko, porady stylisty, rabaty w ekskluzywnych butikach i klinikach medycyny estetycznej, polisy z nielimitowaną sumą ubezpieczenia, pomoc prawna za granicą. Klienci private bankingu mogą liczyć na wyjątkowe świadczenia.

Publikacja: 02.06.2018 12:24

Przyjęcie pod piramidami? Proszę bardzo

Foto: Archiwum

 

 

Zakres usług dodatkowych oferowanych klientom bankowości prywatnej jest praktycznie nieograniczony. Banki są w stanie spełnić nawet najbardziej nietypowe życzenia. Konsjerż zamówi bilety na imprezy sportowe, zarezerwuje bilety lotnicze i pokój w hotelu. W razie potrzeby pomoże załatwić wszystkie urzędowe formalności. Ale na tym jego rola się nie kończy.

Do jego zadań należy również realizacja bardziej nietypowych zleceń, takich jak zamówienie lekcji golfa czy pomoc podczas zakupu dzieł sztuki. Wynajęcie prywatnej wyspy także nie powinno być problemem.

Ekskluzywne przywileje

Najzamożniejsi klienci banków mogą korzystać z atrakcyjnych programów rabatowych i partnerskich oferowanych przez najbardziej ekskluzywne marki. Dostają zniżki na usługi serwisowe świadczone przez znane marki motoryzacyjne.

Takie przywileje przypisane są do większości najbardziej prestiżowych kart. Należy do ich np. karta Master Key World Elite Lion's Banku. To pierwsza na świecie karta metalowa o nieregularnym kształcie. Dodatkowo wyróżnia ją brak numeru na awersie. Wykonana jest ze stopu metali: cynku, niklu i miedzi.

Karta jest trudno dostępna, ponieważ jest proponowana wyłącznie osobom zaproszonym przez bank. Nie ma żadnych opłat za jej wydanie ani górnego limitu wydatków. Umożliwia dostęp do usług konsjerża międzynarodowej firmy, która – jak twierdzi Lion's Bank – jest w stanie zorganizować nawet kolację z Dalajlamą albo zbudować pod domem klienta jaskinię Batmana. Klienci zyskują również dostęp do programu Priority Pass, dzięki któremu mają wstęp do VIP-owskich saloników na niemal wszystkich lotniskach świata.

Z kolei karta debetowa World Elite Debit MasterCard wydawana przez City Handlowy pozwala zamówić transfer limuzyną na lotnisko. Jej posiadacz może też skorzystać z kilkudniowej bezpłatnej jazdy próbnej samochodem marki BMW. Inne korzyści to bezpłatne porady stylisty w butiku La Mania lub Domu Mody Vitkac czy wsparcie sommeliera w doborze win. A także zniżki i wyjątkowa obsługa w wybranych polskich restauracjach oraz winiarniach.

Mając prestiżową kartę kredytową Deutsche Banku, można z kolei liczyć na atrakcyjne ceny kursów i zakupu sprzętu na wszystkich polach golfowych w Polsce. Inne banki oferują z kolei zniżki na usługi serwisowe świadczone przez znane marki motoryzacyjne.

Nietypowe zlecenia

Zamówienia bogatych klientów bywają bardzo różne. Często potrzebna jest pomoc w organizacji czarteru samolotu czy w przygotowaniu egzotycznej podróży. A najbardziej zaskakujące prośby? To na przykład zamknięcie dla ruchu mostu Sydney Harbour Bridge w stolicy Australii (cel: prywatna wspinaczka) czy organizacja przyjęcia dla kilkuset osób pod egipskimi piramidami.

Zamożni klienci banków mogą też liczyć na atrakcyjny, często darmowy pakiet ubezpieczeń medycznych (obejmujących także zniżki na zabiegi medycyny estetycznej), podróżnych z nielimitowaną sumą ubezpieczenia czy ubezpieczeń kosztów pomocy prawnej w obcym kraju.

Oferta: nie dla każdego

KonsJerż | Służy klientowi pomocą w załatwianiu różnych spraw. Może np. kupić bilety lotnicze czy wziąć na siebie urzędowe formalności.

polisy medyczne | W ubezpieczeniach dla zamożnych oferowane są nielimitowane sumy ubezpieczenia, leczenie za granicą, hospitalizacja, zniżki na usługi medycyny estetycznej.

usługi | Transfer samochodem na lotnisko, dostęp do saloników VIP na lotniskach, zniżki na markowe produkty w ekskluzywnych butikach to standardowe oferty w ramach private bankingu.

Specjalne zlecenia | Zdarza się, że klient prosi np. o zorganizowanie przyjęcia dla kilkuset osób pod egipskimi piramidami lub chce łowić ryby z lokalnymi rybakami na Seszelach.

Inwestycje
Kacper Nosarzewski, 4CF: W poszukiwaniu czarnych łabędzi
Inwestycje
Amerykańskie akcje większy zysk przynoszą w okresie od listopada do kwietnia
Inwestycje
Czy warto pozbywać się akcji w maju?
Inwestycje
Kamil Stolarski, Santander BM: Polskie akcje wciąż są nisko wyceniane
Materiał Promocyjny
Wsparcie dla beneficjentów dotacji unijnych, w tym środków z KPO
Inwestycje
Emil Łobodziński, BM PKO BP: Na giełdach nie dzieje się nic złego
Inwestycje
Niemiecki DAX wraca do walki o 18 000 pkt