Agnieszka Zielińska

Etno Cafe: Debiut na NewConnect do 2019 r.

Spółka wykorzysta giełdowy debiut do pozyskania finansowania na nowe otwarcia, rozwój produktów i zwiększenie mocy produkcyjnych palarni kawy.

MZN Property: Rusza nowa platforma

Grupa MZN Property uruchomi w czerwcu platformę do dystrybucji kredytów hipotecznych, która będzie zintegrowana z Morizon.pl.

Liczy się odpowiedni klimat

Nasza gospodarka szybko rośnie, ale wciąż jesteśmy mało efektywni. Wykształcona kadra i niskie ceny to za mało, aby skutecznie konkurować na zagranicznych rynkach.

Małe i średnie przedsiębiorstwa są dziś motorem polskiej gospodarki

Nasz PKB i zamożność rosną dziś bardzo szybko, aby jednak utrzymać ten trend, powinniśmy wzmacniać innowacyjność. W tej dziedzinie mamy wiele do nadrobienia.

BBI Development: Teraz handel i usługi, biura dopiero jesienią

Część handlowo usługowa Centrum Marszałkowska wraz ze sklepem Sezam została oficjalnie otwarta. Inwestorami obiektu są BBI Development i WSS Społem Śródmieście, a generalnym wykonawcą Korporacja Budowlana Doraco. Nowoczesny kompleks handlowo-biurowy u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej stoi na przecięciu dwóch linii metra i jest z nimi zintegrowany.

Z NewConnect na GPW

Infoscan planuje przejście na główny rynek warszawskiej giełdy. Telemedyczna firma przewiduje, że do debiutu na głównym rynku dojdzie w I kwartale 2019 r. Zmianie notowań nie będzie jednak towarzyszyć emisja akcji. 28 czerwca decyzję w tej sprawie podejmą akcjonariusze na walnym zgromadzeniu spółki.

Dobre wieści w sprawie leku

Biotechnologiczna spółka notowana na GPW złożyła wniosek do Europejskiej Agencji Leków (EMA) o dopuszczenie do obrotu leku MabionCD20.Inwestorzy dobrze zareagowali na ten komunikat. W poniedziałek rano akcje firmy drożały o blisko 10 proc., do 108 zł. Ostatecznie ustabilizowały się na poziomie 105 zł.

Mabion złożył wniosek o rejestrację leku na raka

MabionCD20 to pierwszy lek biotechnologiczny zaprojektowany i rozwinięty przez zespół polskich naukowców z firmy Mabion. Spółka złożyła wniosek do Europejskiej Agencji Leków o dopuszczenie jego do obrotu. Naukowcy firmy pracowali nad nim przez ponad dziesięć lat.

Przyjęcie pod piramidami? Proszę bardzo

Transfer limuzyną na lotnisko, porady stylisty, rabaty w ekskluzywnych butikach i klinikach medycyny estetycznej, polisy z nielimitowaną sumą ubezpieczenia, pomoc prawna za granicą. Klienci private bankingu mogą liczyć na wyjątkowe świadczenia.

Inwestycje, doradztwo, zarządzanie majątkiem

Prestiżowe karty kredytowe, z limitem wydatków sięgającym miliona złotych, nie tylko umożliwiają przeprowadzenie dużych operacji. Otwierają też drzwi do komfortowo wyposażonych biur w wielkich miastach, gdzie można pracować i umówić się na spotkanie biznesowe.