Obyś żył w ciekawych czasach

Obyś żył w ciekawych czasach. To przekleństwo powstało w państwie, w którym wynaleziono druk, proch, kompas oraz prawdopodobnie powstał wirus, który przemodelował życie miliardów ludzi na kuli ziemskiej.

Publikacja: 20.09.2020 20:41

Robert Wąchała wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych

Robert Wąchała wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych

Foto: materiały prasowe

Dotknęło to również rynku kapitałowego, ze spółkami giełdowymi włącznie. Z jednej strony musiały one, jak wszystkie inne podmioty, dostosować się do nowej rzeczywistości gospodarczej, z drugiej zaś pandemia wpłynęła na wiele obszarów związanych z ich giełdowością.

W ramach tego pierwszego obszaru spółki stanęły zarówno przed specyficznymi, ze względu na reprezentowaną branżę, sytuacjami, jak i wyzwaniami natury ogólnej związanej z dostosowywaniem się przedsiębiorców do pandemicznej rzeczywistości. Mowa tu przede wszystkim o kwestii przeorganizowania pracy zgodnie z nowymi wymogami sanitarnymi i nowymi wyzwaniami w obszarze HR. Zwrotem kluczem była, używana we wszystkich możliwych konfiguracjach, „praca zdalna". Zamknięcie społeczeństwa w domach wymusiło bowiem taką organizację pracy, żeby tam, gdzie było to możliwe, móc ją wykonywać z innego miejsca niż zakład pracy. W ciągu kilku tygodni trzeba było pozmieniać regulacje wewnętrzne, dopasować się sprzętowo i proceduralnie do nowej rzeczywistości oraz wprowadzić nowe środki bezpieczeństwa. Wszystko to odbywało się w warunkach niepewności jutra, tego, czy rząd nie wprowadzi nowych obostrzeń, czy nie zostaną przerwane łańcuchy dostaw i czy klienci zapłacą faktury.

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Inwestycje
Piotr Kaźmierkiewicz, BM Pekao: Na Wall Street może się jeszcze trochę złego wydarzyć. Za to na GPW...
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Inwestycje
100 tys. pkt to mało. 200 tys. pkt by się chciało. Tylko kiedy?
Inwestycje
Wiceprezes OPTI TFI: WIG sięgnie 200 tys. pkt. Prognoza dla GPW
Inwestycje
WIG zdobył 100 tys. pkt. Co dalej? Analityk: przestrzeń do wzrostów się zawęża
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Inwestycje
ESRS G1 Postępowanie w biznesie