Reklama

CCC, LPP: Sprzedaż w lutym nie zachwyciła

W lutym obuwnicze CCC wypracowało 103 mln zł przychodów, czyli o 22 proc. więcej niż rok wcześniej. To wolniejsze tempo niż styczniowy wzrost o 43 proc., do 127 mln zł. Warto jednak zaznaczyć, że baza z lutego 2014 r. była wyższa, bo wtedy obroty wzrosły o 48 proc. w porównaniu z 28 proc. w styczniu.
CCC, LPP: Sprzedaż w lutym nie zachwyciła

Foto: Fotorzepa, Bartosz Sadowski

– Rezultaty CCC określiłabym jako neutralne w porównaniu do 24-proc. tempa wzrostu powierzchni handlowej. W Polsce sprzedaż porównywalna wzrosła o około 5 proc., na plusie była też w Czechach i na Słowacji, a na niewielkim minusie na Węgrzech. Pojawia się pytanie o marże, których CCC nie publikuje, ale wcześniej spółka zapowiadała, że wyprzedaże nie będą znacząco wyższe niż rok wcześniej. Rentowność w styczniu i lutym powinna więc być podobna jak rok temu – uważa Maria Mickiewicz, analityk BESI Grupo Novo Banco. Raczej negatywne ocenia dane dotyczące sprzedaży na mkw. na nowych rynkach, zwłaszcza w Niemczech i Austrii. Po raz kolejny efektywność pozostaje tam znacząco poniżej wartości dla rynku polskiego, przy zdecydowanie wyższych kosztach.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama