Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Dla prawie wszystkich firm odzieżowo-obuwniczych wrzesień był rozczarowaniem. Jego chłodny i deszczowy początek przyniósł wysokie wzrosty sprzedaży i napawał optymizmem wobec kolejnych dni. Wtedy jednak ociepliło się, klienci nie garnęli się do zakupów i sprzedaż okazała się wyraźnie niższa od oczekiwanej (tak było m.in. w CCC, Bytomiu, Monnari i LPP). Wyjątkiem była Vistula, która nawet przyspieszyła tempo wzrostu przychodów. Spółki liczyły, że popyt nie zanikł, ale przesunął się na październik i pozwoli na dużą sprzedaż kolekcji jesiennej w pierwszych cenach, bez konieczności wyprzedaży i spadku marż.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Nie potrzebujemy już wyszukiwarki Google, platform jak Allegro, a nawet komputera czy smartfona. Aby kupować w sieci wystarczy asystent AI lub media społecznościowe.
Dom maklerski BDM zaczął wydawać rekomendacje dla krakowskiej spółki e-commerce. Cena docelowa dla walorów jest dużo wyższa niż giełdowy kurs.
Kilkuprocentową dynamiką wzrostu przychodów mogła pochwalić się branża w drugim kwartale 2025 r. – sądzą eksperci. Marże zależą od kalendarza wyprzedaży.
Do 22,5 zł rosły notowania Pepco Group na otwarciu czwartkowej sesji w reakcji na wyniki i plany handlowego przedsiębiorstwa, m.in. o skupie akcji własnych.
O 40 proc. zmniejszyła Komisja Nadzoru Finansowego wymiar kary dla gdańskiej firmy odzieżowej za naruszenia zasad polityki informacyjnej.
Komisja Nadzoru Finansowego planowała ukarać LPP za sposób komunikacji sprzedaży biznesu w Rosji kwotą wyższą niż zaproponowana po postępowaniu układowym - ustaliliśmy. Oto jak warunki ugody komentuje spółka i co się jeszcze może wydarzyć.