Koniec pierwszego etapu gry. Czas na wielki finał

Przy sennej atmosferze na GPW w ostatnim tygodniu zakończył się pierwszy etap gry giełdowej „Parkietu”. Niebawem finał, w którym zmierzy się najlepsza dziesiątka zawodników.

Publikacja: 10.12.2022 15:05

Koniec pierwszego etapu gry. Czas na wielki finał

Foto: parkiet.com

Wraz z końcem tygodnia dobiegł do końca pierwszy finał gry giełdowej Parkiet Challenge. Rywalizacja była zacięta, ale nie chodziło tylko o wynik i nagrody – była to też szansa na uzupełnienie wiedzy i zdobycie doświadczeń. W ciągu tych kilku tygodni na łamach „Parkietu”, a także na naszym kanale na YouTubie razem z ekspertami publikowaliśmy szereg materiałów edukacyjnych, poruszając cały przekrój tematów inwestycyjnych.

Parkiet

Poprzedni tydzień przyniósł najmniej emocji ze wszystkich czterech, w których odbywał się Parkiet Challenge, czyli gra giełdowa, zorganizowana przez "Parkiet" wraz z partnerami. WIG20 w ubiegłym tygodniu lekko stracił (0,19 proc.) i był to dla niego drugi z kolei tydzień pod kreską, natomiast mWIG40 spadł o 3 proc., przerywając serię wzrostowych tygodni. Atmosfera na innych rynkach też była dość wyważona. Z jednej strony opadł nieco optymizm związany ze spadkiem oczekiwań wobec podwyżek stóp procentowych, a z drugiej pojawiały się obawy o perspektywy gospodarcze. Był to także czas wyczekiwania na posiedzenia banków centralnych w Stanach Zjednoczonych oraz EBC, które zaplanowano w najbliższych dniach.

Na krajowym rynku głównym wydarzeniem było posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, choć nie oczekiwano zmian stóp procentowych. Na decyzję RPP znów trzeba było długo czekać, jednak – jak spodziewali się analitycy – było to trzecie z rzędu posiedzenie, na którym stopy pozostawiono na dotychczasowych poziomach.

Parkiet

Mimo marazmu na GPW szerokie grono zawodników nie pozostawiło swoich portfeli losowi i podkręciło rywalizację. W ostatnim tygodniu zmagań w ramach pierwszego etapu gry giełdowej "Parkietu" na pierwszym miejscu finiszował gracz "JPMFS", który zdołał wypracować ponad 10-proc. stopę zwrotu. Na pozycji drugiej uplasował się "szybkistykacz420" z 9-proc. zyskiem. Przypomnijmy, że warunkiem jest wykonanie minimum jednej transakcji, dlatego trzecią nagrodę zdobywa "zdomumakler", który pod względem stopy zwrotu zajął miejsce czwarte. Nagrodą główną za I miejsce w rankingu tygodniowym jest e-hulajnoga Xiaomi Mijia Electric.

Czytaj więcej

Ostra rywalizacja w Parkiet Challenge mimo trudnych warunków

Parkiet Challenge się nie kończy. Po czterech tygodniach teraz czas na finał, do którego kwalifikuje się najlepsza najlepszych. Zwycięzcą pierwszego etapu Parkiet Challenge jest użytkownik grający pod nazwą "parkietfinansowy.pl" (numer jeden trzeciego tygodnia). Ogółem wypracował 26,5-proc. stopę zwrotu. Na miejscu drugim znalazł się "GrubyLong" z wynikiem 23,54 proc. Podium zamyka "Harry", który pomnożył kapitał o 23,48 proc. Przypominamy, że pierwsza dziesiątka do finału podchodzi z wcześniej osiągniętym dorobkiem. Sam finał gdy giełdowej „Parkietu” zapowiada się bardzo interesująco. Najlepsi zawodnicy w cztery tygodnie zarobili po ponad 20 proc. W czołówce jest też bardzo ciasno - różnice nieraz nie przekraczają nawet 1 pkt proc. Wielki finału przewidziany jest na 19 grudnia.

Finał to nie tylko emocje, ale również atrakcyjne nagrody - pula w finale sięga 30 tys. zł. Podczas finałowej rozgrywki uczestnicy będą handlowali kontraktami terminowymi notowanymi na GPW. Pochodne ostatecznie wyłonią zwycięzcę kolejnej edycji Parkiet Challenge.

parkiet

Gra giełdowa
Finał przy bardzo zmiennej sesji
Materiał Promocyjny
Nowy samochód w nowej firmie - co warto wiedzieć?
Gra giełdowa
Finał Parkiet Challenge za nami. Mamy nowego mistrza inwestowania
Gra giełdowa
Finał Parkiet Challenge 2023. Kto będzie mistrzem inwestycji?
Gra giełdowa
Pierwszy etap gry za nami. Coraz bliżej wyłonienia mistrza
Gra giełdowa
I etap rozstrzygnięty. Czas na finał Parkiet Challenge
Gra giełdowa
Parkiet Challenge. Część uczestników stawia wszystko na jedną kartę