Kulik był związany z towarzystwem emerytalnym Nordea (wcześniej nosiło nazwy Norwich Union i Sampo) od początku. Był dyrektorem operacyjnym. W marcu 2004 r. powołano go do zarządu, na którego czele stanął trzy lata później.

Dla konkurentów jego odejście jest zaskoczeniem. Jak czytamy w komunikacie spółki, „nadszedł czas, aby podjąć kolejne kroki w karierze zawodowej, poza strukturami Nordea”. Kulik ma jednak nadal współpracować z PTE. Nazwisko następcy Andrzeja Kulika nie jest jeszcze znane. Obecnie zarząd Nordea PTE składa się z dwóch osób: Pawła Wilkowieckiego i Marii Oskroby. Zgodnie z prawem zarząd towarzystwa musi się składać z minimum trzech osób.

W AXA PTE rada nadzorcza powołała Pawła Michalika do zarządu pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Michalik ma odpowiadać m.in. za finanse, część operacyjną i IT. Zastąpi Radosława Gołaszewskiego, który przechodzi do innej spółki w grupie AXA. Michalik ostatnio zasiadał w radach nadzorczych spółek giełdowych. Był także związany z branżą emerytalną. Od początku istnienia pracował bowiem w towarzystwie emerytalnym Skarbiec-Emerytura. Zasiadał w zarządzie tego PTE do czasu jego połączenia z Aegonem w połowie 2008 r.

W ostatnich dwóch latach tylko w trzech powszechnych towarzystwach emerytalnych nie doszło do żadnych zmian – Generali, Pekao i Warcie. W pozostałych jedenastu następowały większe lub mniejsze roszady. Jak informuje Komisja Nadzoru Finansowego, większość PTE ma zarząd składający się tylko z trzech osób. Średnio w roku jedna z nich zmienia pracę.