Złoty był stabilny wobec euro i dolara w poniedziałek

Warszawa, 19.03.2007 (TMS/ISB) - Umocnienie złotego względem walut odnotowane na otwarciu poniedziałkowej sesji nie znalazło kontynuacji w ciągu dnia. Złoty ustabilizował swoje notowania wobec euro w okolicy poziomu 3,87. Z kolei kurs USD/PLN ustabilizował się wokół poziomu 2,91.

Aktualizacja: 23.02.2017 07:10 Publikacja: 19.03.2007 16:32

Uwaga inwestorów z rynku korony słowackiej i piątkowej decyzji o jej rewaluacji przeniosła się na rynki zagraniczne, gdzie już jutro poznamy decyzje banku centralnego Japonii dotyczącą stóp procentowych.

Kolejnym ważnym wydarzeniem dla rynków finansowych będzie posiedzenie FED-u, które zakończy się w środę i tutaj zapewne inwestorzy będą oczekiwali na komunikat dotyczący przyszłej polityki monetarnej w USA. Te wydarzenia mogą zdominować rynek walutowy.

Opublikowane dzisiaj przez GUS dane o produkcji przemysłowej nie wpłynęły na notowania PLN. Produkcja przemysłowa w lutym wzrosła 12,90 r/r wobec oczekiwanych 13,5%. Z kolei ceny produkcji w tym samym okresie wzrosły o 3,6% r/r wobec oczekiwanego wzrostu 3,2%.

Według jednego z członków RPP mimo niższych od oczekiwań danych o produkcji przemysłowej wzrost PKB w I 2007 r. nadal może osiągnąć 7%. Z drugiej strony ceny produkcji przemysłowej wskazują na konieczność podjęcia działań zaostrzających politykę monetarną.

Notowania złotego w najbliższych dniach w dużej mierze będą zależały od notowań euro/dolara.

Na rynkach zagranicznych kurs EUR/USD pozostał w konsolidacji w okolicy poziomu 1,33 oczekując na decyzje banku Japonii dotyczącą stóp.

Poniedziałkowe notowania EUR/USD wskazują na jego dalsza stabilizację wokół wyznaczonych poziomów.

(TMS/ISB)

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego