"IMF jest pierwszym dystrybutorem naszych wszystkich produktów w Polsce. Rozmawiamy już z kilkoma dużymi bankami i spodziewamy się, że te rozmowy zostaną sfinalizowane w czerwcu. Od strony produktowej na razie pozostaniemy przy 10 funduszach, które już mamy w ofercie. Pracujemy natomiast nad nowymi produktami alternatywnymi. Plan minimum to od 3 do 5 funduszy jeszcze w tym roku" - powiedział Ton, Kentgens country manager odpowiedzialny za Robeco w Polsce, podczas konferencji prasowej.
Od 20 marca oferta Robeco, które jest częścią grupy Rabobanku, została wzbogacona o 6 funduszy: Robeco Globar Equities, Robeco Globar Growth Equities, Robeco Chinese Equities, Robeco Property Equities, Robeco US Premium Equities, Robeco US MidCap Equities. Wszystkie fundusze zarejestrowane są w Luksemburgu.
Będą one dystrybuowane przez Investment Fund Managers (IMF), a za kilka miesięcy również przez Bank Gospodarki Żywnościowej, który już w październiku ubiegłego roku rozpoczął sprzedaż 4 funduszy inwestycyjnych Robeco.
Jak powiedział Kentgens, już w czerwcu tego roku oferta funduszy dostępna w BGŻ zostanie uzupełniona o kolejnych 6, ale denominowanych tylko w euro.
"Wyniki sprzedaży naszych funduszy przez BGŻ po pierwszych miesiącach są bardzo obiecujące. Bank zrealizował już 1/3 sprzedaży zaplanowanej na ten rok. Chcemy, aby od czerwca BGŻ sprzedawał wszystkie nasze fundusze dostępne w Polsce" - powiedział Kentgens.