Na GPW wzrost indeksów, kolejne dni uzależnione od komunikatu Fed

Warszawa, 21.03.2007 (ISB) - Środa na warszawskim parkiecie zakończyła się wzrostem wartości głównych indeksów, przy obrotach, które nie wskazywały na duży popyt inwestorów. Pozostałe sesje w tym tygodniu będą uzależnione od dzisiejszej decyzji Fed w sprawie stóp procentowych i wydźwięku komunikatu towarzyszącego tej decyzji, uważają analitycy.

Aktualizacja: 23.02.2017 03:35 Publikacja: 21.03.2007 16:34

"Dzisiaj WIG 20 udało się przebić poziom 3.400 pkt., jednak wysokość obrotów nie wskazuje na zbyt duży popyt ze strony inwestorów" - powiedział Piotr Wiśniewski, analityk Domu Maklerskiego AmerBrokers.

W jego opinii, warszawska giełda zachowywała się dzisiaj najlepiej spośród giełd regionu i rynków europejskich.

Głównym motorem wzrostów były największe banki - PKO BP i Pekao SA, a także PGNiG.

PKO BP zyskał na zamknięciu 4,74%, kurs akcji Pekao SA wzrósł o 2,08%, zaś PGNiG zyskał 3,37% wobec wtorkowego zamknięcia.

Na drugim biegunie znalazły się TP SA, która straciła 0,93% w związku z groźbą zapłaty kar, nałożonych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz PKN Orlen, którego akcje potaniały o 1,02%.

Pozostałe sesje w tym tygodniu, zadaniem analityka będą uzależnione od decyzji amerykańskiego Fed w sprawie stóp procentowych.

"Ta decyzja oraz wydźwięk komunikatu towarzyszącego tej decyzji będą nadawać ton sesjom w tym tygodniu" - powiedział Wiśniewski.

W środę na zamknięciu sesji WIG 20 zyskał 1,20% wobec wtorkowego zamknięcia i osiągnął poziom 3.402,15 pkt. WIG zanotował wzrost o 1,28% do 55.234,92 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 2,12 mld zł. (ISB)

amo/maza

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego