Lagardere stawia na cyfrowy biznes

Czy Monice Bednarek, szefowi Eurozetu, przybędzie nowy zwierzchnik? Właściciel spółki powoła osobę odpowiedzialną za cyfrowe media

Aktualizacja: 20.02.2017 21:05 Publikacja: 14.05.2007 07:31

Eurozet, któremu branża wróży zmianę właściciela, jest pod kontrolą francuskiego koncernu Lagardere. Inwestuje on zarówno w prasę, radio, telewizję, jak i wydawnictwa książkowe czy telefonię komórkową (Cellfish), a także w nowe technologie i transport lotniczy. Należą do niego magazyny ("Elle", "Burda"), kanały telewizyjne (MCM, Europe 2), radiostacje we Francji i poza nią, udziały w Time Warner Group Book czy dystrybutor prasy Hachette Distribution Services (w Polsce procesuje się o około 40 proc. akcji Ruchu ze Skarbem Państwa).

W lutym Lagardere sprzymierzył się z Vivendi. Objął 20 proc. udziałów Canal+ France, płatnej telewizji należącej do tej samej grupy, co w Polsce satelitarna platforma Cyfra+.

W marcu tego roku szef koncernu Arnaud Lagardere wprowadził nowy porządek, układając poszczególne segmenty działalności w podgrupy. Radio, telewizję i internet umiejscowił w segmencie Lagardere Active.

- Jeśli chodzi o naszą obecność w Polsce, to mogę powiedzieć, że jesteśmy bardzo zadowoleni z magazynów, z wyjątkiem Burdy, gdzie mamy 49 proc. udziałów - odpowiedziała nam po dwóch tygodniach zwłoki Valerie Blondeau, odpowiedzialna za kontakty z mediami w Lagardere Active. - Jesteśmy też obecni w radiu i będziemy rozwijali naszą działalność w mediach cyfrowych w takim samym modelu, w jakim robimy to we Francji - dodała.

Nie sprecyzowała, czy Lagardere rozważa wprowadzenie do Eurozetu inwestora, czy też myśli o wejściu na polski rynek telewizyjny. Poinformowała natomiast, że koncern zamierza powołać w Polsce szefa odpowiedzialnego za cyfrowy biznes.

Lagardere nie ukrywa w prezentacjach na swoich stronach internetowych, że w strategii firmy leżą dalsze inwestycje na rynkach, na których jest obecna. Myśli zarówno o rozwoju organicznym, jak i przejęciach, pod warunkiem, że... nadarzą się ku temu okazje. Jednym z nowszych projektów Lagardere jest cyfrowa telewizja naziemna we Francji. Najważniejsza spółka ITI - telewizja TVN - również przygotowuje się do chwili, gdy w Polsce pojawi się to medium.

Nawet bez tego TVN wpisywałaby się w strategię wzrostu Lagardere. Problem w tym, że w tej chwili ITI zapewnia, że mimo bardzo atrakcyjnych wycen giełdowych spółek nie szuka dla TVN inwestora branżowego. Właściciele ITI twierdzą też, że i sam holding nie jest na sprzedaż.

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego