SP nie zmienia planów debiutów giełdowych

Minister skarbu państwa Aleksander Grad powiedział dziennikarzom, że ministerstwo nie zmienia planu debiutów giełdowych spółek SP. Jak zaznaczył, zastanowienia wymaga sytuacja spółek z sektora bankowego m.in. BGŻ.

Aktualizacja: 27.02.2017 11:56 Publikacja: 16.06.2008 16:25

Dziennikarze pytali ministra, czy w związku ze spadkami na Giełdzie Papierów Wartościowych rozważa opóźnienie ofert spółek Skarbu Państwa.

Grad powiedział, że w przypadku spółek takich jak Zakłady Azotowe w Tarnowie i ENEA, terminy nie będą zmieniane.

"Zastanawiamy się, jak postąpić w przypadku takich spółek jak BGŻ, czyli banków, dla których ten okres giełdowy jest dosyć trudny" - powiedział Grad. "Po 20 czerwca mamy się spotkać w gronie akcjonariuszy BGŻ i będziemy o tym rozmawiali. Chcemy to zrobić w interesie wszystkich akcjonariuszy i samego banku. Nie chodzi o to, by robić coś na siłę" - zaznaczył minister.

Doradca prywatyzacyjny wycenia BGŻ na 2-3 mld zł. W sierpniu 2007 roku akcjonariusze BGŻ zdecydowali o ofercie publicznej akcji. Zgodnie z uchwałą NWZA, powinno do niej dojść w pierwszym półroczu 2008 roku, nie później jednak niż do końca III kwartału 2008 roku.

Skarb Państwa ma 37,29 proc. akcji tego banku i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, chce sprzedać wszystkie posiadane akcje.

Jak podkreślił Grad, ministerstwo "generalnie" nie zmienia swoich planów. "Uważamy, że poprzez kierowanie spółek Skarbu Państwa, spółek dobrych i stabilnych, jesteśmy w stanie pomóc i samej giełdzie, i rynkom finansowym w kraju" - mówił Grad.

Źródło: PAP

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego