Sposobem na to ma być ramię internetowe pod marką BGŻ Optima, które oficjalnie zostało uruchomione w środę. Ma ono specjalizować się w produktach oszczędnościowych i inwestycyjnych.
BGŻ ma obecnie ponad 800?tys. klientów indywidualnych. Segment detaliczny miał w końcu września 11,5 mld zł depozytów, o 350 mln zł więcej niż rok wcześniej.
Wojciech Sass poinformował, że koszt inwestycji wynosi kilkadziesiąt milionów złotych, ale nie chciał zdradzić konkretnej kwoty. Uruchomienie banku internetowego było zapowiadane w prospekcie towarzyszącym ofercie publicznej BGŻ kilka miesięcy temu. BGŻ Optima ma być dochodowy w ciągu czterech lat.
BGŻ Optima chce być drugim bankiem dla klientów, w którym będą oni lokować swoje oszczędności. Podobny model działania przyjął na starcie, 11 lat temu, należący do BRE?mBank. Obecnie jest trzecim graczem na naszym rynku pod względem liczby obsługiwanych klientów.
Flagowymi produktami BGŻ Optima mają być konto oszczędnościowe oprocentowane na 4,6 proc. w skali roku oraz lokata jednodniowa z oprocentowaniem obecnie wynoszącym 6,48 proc. (zysk odpowiada 8 proc. na tradycyjnej lokacie). Do skorzystania z oferty nie będzie konieczne zakładanie konta osobistego. Nie ma ograniczeń w wypłatach środków z konta oszczędnościowego, a wszystkie takie transakcje będą darmowe.