Za nami impreza, jakich mało

II Forum Inwestycyjne „Parkietu" i „Rzeczpospolitej".

Aktualizacja: 06.02.2017 17:07 Publikacja: 14.10.2015 01:43

Iwona Sroka, prezes KDPW.

Iwona Sroka, prezes KDPW.

Foto: Archiwum

Osiem paneli, 40 ekspertów, ponad 350 osób na widowni i kilka tysięcy oglądających transmisję w internecie – to bilans Forum Inwestycyjnego „Parkietu" i „Rzeczpospolitej".

– Gratuluję wysokiego poziomu merytorycznego forum – witała gości Iwona Sroka, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. – Wierzę, że uda się przekonać polityków, że rynek kapitałowy, giełda są potrzebne gospodarce – powiedział Paweł Tamborski, prezes GPW.

Impreza, która tradycyjnie odbyła się w siedzibie warszawskiej giełdy, była doskonałą okazją, aby bezpłatnie podszkolić warsztat inwestycyjny i poszerzyć wiedzę ekonomiczną. – Możemy mówić o ogromnym sukcesie. Frekwencja – zarówno ta w siedzibie giełdy, jak i przed monitorami komputerów – dopisała – mówi Andrzej Stec, redaktor naczelny „Parkietu".

Podczas wykładów i paneli prowadzonych równolegle na sali notowań i sali NewConnect specjaliści poruszali tematy istotne dla inwestorów, zarówno laików, jak i profesjonalistów. Doświadczeni przedstawiciele rynku finansowego podpowiadali m.in., na jakie klasy aktywów warto teraz postawić, jak pomnożyć oszczędności w środowisku niskich stóp procentowych. Wskazywali także, jak poruszać się na rynku funduszy inwestycyjnych i czy warto wybierać obligacje. Nie zabrakło miejsca na poważną dyskusję dotyczącą optymalnych metod oszczędzania na emeryturę, a nawet inwestycji alternatywnych, np. w sztukę.

[email protected]

Komentarz

Andrzej Stec, redaktor naczelny „Parkietu"

Takich tłumów na Forum Inwestycyjnym „Parkietu" i „Rzeczpospolitej", które odbyło się w piątek w siedzibie warszawskiej giełdy i przed monitorami komputerów (była transmisja live), jeszcze nie było. I nic w tym dziwnego. Świetny wykład Wojciech Białka, eksperta CDM Pekao, o tym, jak zarobić na kończącej się erze taniego pieniądza. Poza tym osiem paneli, w których każdy prelegent błyszczał nie tylko funkcją, ale też wiedzą i merytoryką. I najważniejsze – szeroki zakres tematyczny: akcje, surowce, obligacje, ale również sztuka, czy... komiksy. Oraz TFI i IKE, IKZE. Każdy musiał znaleźć coś dla siebie.

Generalne pytanie: w co warto lokować oszczędności? Akcje – ryzyko polityczne w kraju, spowolnienie w Chinach, obligacje – hossa już za nami, surowce – wciąż tanieją. Sprowadzając panele do wspólnego mianownika, można pokusić się o generalną odpowiedź. Teraz, jak nigdy wcześniej należy sięgać po „dywersyfikację", czyli oszczędzanie na różne sposoby, w różne aktywa finansowe. To jedyny, sprawdzony sposób na narastającą niepewność.

Gospodarka
Estonia i Polska technologicznymi liderami naszego regionu
Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku