Austriacka grupa poinformowała, że sprzedaż Raiffeisen Polbanku nadal jest aktualna, a portfel kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich, przez tę instytucję posiadany, został przeznaczony do wydzielenia. Oznacza to, że kupujący nie będzie brał na siebie ryzyka z nim związanego, ale samo wydzielenie to mocno skomplikowana pod względem prawnym operacja.

W maju Komisja Nadzoru Finansowego informowała, że najważniejszą kwestią jest wypełnienie przez Raiffeisen Bank International zobowiązania dotyczącego przeprowadzenia IPO (pierwszej oferty publicznej, czyli wprowadzenia na giełdę) Raiffeisen Polbanku. Warto przypomnieć, że w 2012 r. KNF, wyrażając zgodę na przejęcie przez Raiffeisen Bank Polska akcji Polbank EFG, nakazała wprowadzenie połączonego banku na GPW do końca czerwca 2016 r.

Mający problemy finansowe Raiffeisen Bank International wycofuje się z części rynków wschodnich. Na początku lutego poinformował, że dla zwiększenia rezerw kapitałowych sprzedaje swe bankowe spółki-córki w Polsce i Słowenii oraz swój, działający w Czechach i na Słowacji, internetowy bank Zuno.