Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 30.09.2016 06:00 Publikacja: 30.09.2016 06:00
Piotr Wiśniewski, prezes zarządu Domu Maklerskiego W Investments
Foto: Archiwum
Na czym firma dziś, a przede wszystkim w przyszłości, zamierza oprzeć swój biznes?
Dom Maklerski W Investments dotychczas koncentrował swoją działalność na zarządzaniu aktywami funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Wspólnie z Piotrem Sawalą, który w ramach domu maklerskiego tworzył fundusze i zarządzał ich aktywami, skorzystaliśmy z jednej z kilku ofert i wyszliśmy z tego biznesu w maju tego roku. Zarządzanie funduszami przejęła spółka prowadzona przez grupę inwestorów reprezentowanych przez Michała Krawczyka. Od dnia transakcji dom maklerski nie uczestniczy w zarządzaniu aktywami tych funduszy. Będzie to miało swój wyraz w zmianie nazwy funduszy, które nie będą już dłużej sygnowane przez W Investments, lecz będą działać pod firmą nowego zarządzającego. Obecnie koncentruję się na wehikule WinVentures, a rynek usług maklerskich i zarządzania funduszami pozostawiam innym.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Planowane przez rząd inwestycje trudno uznać za przełomowe. Kluczowe obecnie jest to, by je odpowiednio wykorzystać – mówi Piotr Bielski, dyrektor departamentu analiz ekonomicznych w Santander BM.
Polska sprzeciwi się traktatowi o wolnym handlu z krajami Mercosuru w obecnym kształcie – oznajmił premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów. Problem w tym, ze umowa z Mercosur nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, bo negocjacje trwają.
Według Instytutu Gospodarki Międzynarodowej Petersona Economic Sanctions Reconsidered jedynie 34 proc. ze 174 badanych przypadków zastosowania sankcji w XX wieku odniosło sukces.
Po porażce 1:2 z Holandią Polska mierzy się w drugim meczu fazy grupowej Euro 2024 z Austrią. Początek meczu - o godzinie 18.
Ze Stanisławem Waczkowskim, wiceprezesem Ipopemy Securities i szefem zespołu maklerskiego w tej spółce, rozmawia Konrad Krasuski
Wobec szybkiego starzenia się ludności w Polsce automatyzacja z nią związana będzie raczej łagodziła problem deficytu pracowników, niż powodowała wzrost bezrobocia – mówi Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas