BP nie może znaleźć wykwalifikowanych pracowników

Brytyjska firma planuje zatrudnić 150-300 osób rocznie, aby zagwarantować wzrost produkcji. Problemem jednak jest znalezienie wykwalifikowanych inżynierów

Aktualizacja: 26.02.2017 17:07 Publikacja: 15.08.2011 14:09

BP nie może znaleźć wykwalifikowanych pracowników

Foto: Bloomberg

W ubiegłym miesiącu firma ogłosiła, że planuje „wpompować" 3 mld funtów w oddział operacji na Morzu Północnym, gdzie chce rozbudować dwa pola naftowe Schiehallion i Loyal, na zachód od Wysp Szetlandzkich. Dzięki tej decyzji powstałyby setki miejsc pracy. BP będzie nadal szukać odpowiednich inżynierów proponując atrakcyjne warunki pracy.

- Nasz oddział rekrutuje pracowników również dla innych oddziałów BP. Wyszukanie odpowiednio wykwalifikowanych ludzi jest prawdziwym problemem. Nasz oddział jest też swoistym polem treningowym dla pracowników, którzy potem rozpoczynają pracę w zagranicznych oddziałach BP - powiedział "Sunday Telegraph" Trevor Garlick, dyrektor ds Operacji na Morzu Północnym.

Na początku roku BP ogłosiło, że zamierza sprzedać swoje udziały w polach gazowych na południu Morza Północnego. Potencjał tego rejonu nadal jest ogromny. BP szacuje, że do wydobycia na Morzu Północnym pozostało 450 milionów baryłek ropy naftowej.

Opito - instytucja zajmująca się przemysłem naftowym i gazowym, twierdzi, że firmy wydobywcze planują w przeciągu najbliższych pięciu lat stworzyć 10 tys. nowych miejsc pracy. Spośród 144 firm zajmujących się przemysłem naftowym większość stwierdziła, że zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanych pracowników jest prawdziwym wyzwaniem.

BP nadal boryka się po tym jak rząd zdecydował się podnieść podatek na ropę z 20  do 32 pensów.

BP wyciągnęło również naukę z lekcji jaką była katastrofa w Zatoce Meksykańskiej, która pochłonęła życie 11 osób. - Naszymi obserwacjami podzieliliśmy się z innymi firmami, które również wprowadziły zmiany dotyczące wierceń - mówi Garlick.

Gospodarka światowa
USA i Chiny obniżą cła o 115 punktów procentowych
Gospodarka światowa
Sukces w Genewie. USA i Chiny zawarły porozumienie
Gospodarka światowa
Chiny i USA wracają do rozmów w sprawie ceł. Dojdzie do przełomu?
Gospodarka światowa
Brytyjski bank centralny obciął stopy, ale był daleki od jednomyślności
Materiał Promocyjny
PZU ważnym filarem rynku kapitałowego i gospodarki
Gospodarka światowa
Kiedy Fed może powrócić do obniżek stóp?
Gospodarka światowa
Dobry pierwszy kwartał niemieckiego przemysłu