Roszczenia tych wierzycieli sięgają 450 miliardów dolarów, ale zdaniem Bryana Marsala, prezesa Lehmana, ostatecznie mogą wynieść około 370 mld USD. Średnio odzyskają oni nieco mniej niż jedną piątą swoich wierzytelności. Marsal ma nadzieję, że w okresie najbliższych kilku lat uda mu się zgromadzić 65 miliardów dolarów, a na pierwsze wypłaty kredytodawcy jego firmy mogą liczyć już w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Konkurencyjny plan przedstawiony przez grupę obligatariuszy, wśród których był Paulson & Co oraz kalifornijski fundusz emerytalny Calpers, przewidywał, że wierzyciele Lehmana otrzymają ponad 25 centów za każdego dolara.
Osiągnięte porozumienie o likwidacji Lehman Brothers Holdings Inc. oceniane jest jako wielki sukces, gdyż trzeba było znaleźć kompromisowe rozwiązanie między wieloma propozycjami, pogodzić to, co wydawało się nie do pogodzenia.
Wiele banków wciąż toczy batalię z Lehman Brothers w sprawie kontraktów na instrumenty pochodne. Roszczenia z tego tytułu mają m.in. Goldman Sachs i Deutsche Bank.
Lehman 15 września 2008 roku zwrócił się o ochronę sądową przed wierzycielami. Jego dług wynosił wówczas 613 miliardów dolarów.