Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 07.02.2017 01:23 Publikacja: 09.01.2015 06:26
George Soros, inwestor i filantrop.
Foto: Archiwum
– Sankcje nałożone na Rosję przez USA i Europę zadziałały dużo szybciej i spowodowały znacznie więcej szkód w rosyjskiej gospodarce, niż ktokolwiek mógł oczekiwać – wskazuje inwestor. Skutki sankcji zostały bowiem spotęgowane przez gwałtowną i nieoczekiwaną przecenę ropy naftowej. Zdaniem Sorosa w tej sytuacji Rosji grozi powtórka z 1998 r., czyli bankructwo. To wywołałoby zawirowania na rynkach finansowych oraz pogłębiło presję deflacyjną, z którą zmaga się strefa euro. To jest scenariusz, na który Europa nie może sobie pozwolić.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wysocy rangą przedstawiciele amerykańskich i chińskich władz mają rozmawiać w Szwajcarii na temat relacji handlowych. Być może obie strony są gotowe pójść na ustępstwa.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Wiele firm z Wall Street ma duże zasoby gotówki oraz widzi okazję do przeprowadzania buybacków.
Amerykański bank centralny, zgodnie z oczekiwaniami rynku, utrzymał główną stopę procentową w przedziale 4,25-4,5 proc.
Amerykański sąd federalny nakazał izraelskiej firmie szpiegowskiej NSO Group, twórcy Pegasusa, zapłatę niemal 170 milionów dolarów odszkodowania na rzecz WhatsAppa i spółki macierzystej – Meta.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Akcje Avic Chengdu Aircraft Corp., chińskiego producenta samolotów wojskowych, mocno zyskiwały w reakcji na doniesienia dotyczące zestrzeleń indyjskich myśliwców przez pakistańskie lotnictwo, wyposażone w jej samoloty.
Popyt wzrósł o 3,6 proc. od lutego, wobec mediany szacunków 1,3 proc. w badaniu Bloomberga. Bez dużych zamówień wskaźnik wzrósł o 3,2 proc. Wzrost był powszechny, a przyczyniły się do niego urządzenia elektryczne i transportowe, maszyny, motoryzacja i farmaceutyki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas