Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ustawa Andrzeja Dudy w tym parlamencie nie przejdzie.
Duda podkreślał, że ma nadzieję, że jego propozycję rozpatrzy Sejm jeszcze tej kadencji, który ma w planach dwa posiedzenia. Szanse jednak na to są nikłe. – Naprawdę, nie róbmy z poważnej ustawy, z poważnego dokumentu, zabawy politycznej. Za kilka tygodni będzie nowy parlament i on powinien się tym zająć – mówiła w poniedziałek marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.
Prezydent w wystąpieniu nie odniósł się do kwestii wysokości emerytur po skróceniu wieku emerytalnego. Podkreślał jedynie, że jego propozycja daje prawo do emerytury, ale jeżeli ktoś ma siłę i ochotę pracować dalej, po to, żeby mieć wyższą emeryturę, może to robić. – To będzie jego swobodna decyzja – mówił prezydent.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Niemal dwie trzecie firm w naszym kraju chce zwiększyć wdrożenia sztucznej inteligencji. Plasuje nas to na trzecim miejscu w Europie Środkowo-Wschodniej. Co ciekawe, najwięcej wątpliwości mają przedsiębiorstwa z najdłuższym stażem na rynku.
Pierwszy etap akcji deregulacyjnej przyniósł już 125 projektów zmian ustawowych. Rząd zapowiada, że upraszczanie przepisów będzie „stałą filozofią” jego działania.
Podczas poniedziałkowej konferencji premiera Donalda Tuska na GPW znów zabrakło konkretów m.in. w sprawie zmian w podatku Belki czy też większych limitów w ramach IKE i IKZE.
Inflacja wchodzi już do przedziału celu NBP i tylko w mało prawdopodobnym scenariuszu się z niego symbolicznie wychyli w ostatnim kwartale br. – wynika z nowej projekcji inflacyjnej NBP.
Jesteśmy skłonni dalej obniżać stopy procentowe, jeśli inflacja będzie się zachowywać tak, jak to przewidujemy – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes NBP Adam Glapiński.
Rada Polityki Pieniężnej obniżyła na lipcowym posiedzeniu stopy procentowe o 25 punktów bazowych, w tym stopę referencyjną NBP do poziomu 5 proc.