Zyski Exxona wyższe o 90 proc.

Przed rozpoczęciem sesji na Wall Street wyniki za II kwartał opublikował potentat branży naftowej, Exxon Mobil. Zysk netto spółki był wyższy aż o ponad 90%, w porównaniu do II kwartału 2009, sięgając 7,56 mld USD (1,6 USD na akcję). Wynik ten przebił oczekiwania analityków, którzy spodziewali się 1,46 USD zysku na akcję

Publikacja: 29.07.2010 16:52

Wyższe o niemal 1/4 były również przychody wchodzącej w skład indeksu DJIA spółki, osiągając 92,5 mld USD, wobec 74,5 mld USD w analogicznym okresie zeszłego roku. Oczekiwania były jednak wyższe i kształtowały się na poziomie 96,9 mld USD.

Najwyższą dynamikę zysku spółka osiągnęła na działalności wydobywczej i produkcyjnej, odnotowując ponad 3,5-krotny wzrost zysku z 1,5 mld USD w II kwartale 2009 do 5,3 mld USD. Ponadto, wartym odnotowania faktem jest zakończenie procesu przejęcia spółki XTO Energy, co pozwoliło stać się Exxonowi największym producentem gazu ziemnego na rynku amerykańskim.

Kurs akcji spółki Exxon Mobil (symbol XOM.US na platformie XTB-Trader) od końca 2009 roku porusza się w niebieskim kanale spadkowym, który jest aktualnie kluczowym dla zachowania się notowań tego instrumentu. Po ustanowieniu minimum na poziomie 56 USD za akcję notowania dynamicznie zaczęły zwyżkować przełamując przyspieszoną zieloną linię trendu spadkowego co może przyczynić się do dalszego wzrostu cen akcji opisywanej spółki.

Pierwsze opory znajdują się w okolicach szczytu z dnia 21 czerwca 2010 roku, czyli w rejonie 64,40 USD, tam również wypada górne ograniczenie kanału spadkowego. Pierwsze wsparcia to lokalne minima 57,70 oraz 56,00, a następnie linia poprowadzona po dołkach.

Jacek Mielcarek

[email protected]

X-Trade Brokers DM S.A.

Daniel Kostecki

Analityk Techniczny Rynków Finansowych

[email protected]

X-Trade Brokers DM S.A.

Giełda
Niedźwiedzie wygrały czwartkową sesję
Giełda
Czwartek na GPW: PZU mocniejsze po wynikach, Kruk dzieli zysk, faworyci DM BOŚ
Giełda
Amerykańskie akcje zmierzają znów do relatywnie drogich obszarów
Giełda
Analiza poranna – Korekcyjne nastroje
Giełda
Słabe otwarcie na GPW. Banki dołączają do spadków
Giełda
Przecena w granicach konsolidacji