Podobnie bez zmian zachowuje się indeks szerokiego rynku [b]WIG[/b].
Indeksy europejskich parkietów nieznacznie spadają. [b]Stoxx Europe 600[/b] traci około 0,4 proc. Sporo (bo aż 5,5 proc. )tracą walory Deutsche Banku na wieść o planowanej emisji akcji – co dowodzić może, że potrzeby kapitałowe sektora mogą być wciąż duże. Z kolei walory [link=http://www.parkiet.com/artykul/31,967072.html]Nokia Oyj[/link] zyskują 5,3 proc. po informacji o mianowaniu nowego prezesa. Europa umiarkowanie reaguje na wzrosty na rynkach azjatyckich i amerykańskich. [b]Dow Jones[/b] zyskał wczoraj 0,3 proc., [b]S&P 500[/b] – 0,5 proc. po lepszych od oczekiwań danych o deficycie w handlu zagranicznym i danych o bezrobociu.
Jeszcze w lepszych nastrojach dzień kończyli inwestorzy w Japonii. Indeks [b]Nikkei 225 Stock Average[/b] wzrósł o 1,6 proc. Dobre dane z USA spowodowały deprecjację jena. Rynki dobrze oceniły też dane o wzroście PKB Japonii w II kwartale. Wzrosty w innych krajach regionu były już słabsze. [b]MSCI Asia Pacific Index[/b] zyskał 0,3 proc.
Złoty umocnił się dziś do euro o około 0,2 proc. Za wspólną walutę inwestorzy płacą 3,93 zł. - Apetyt inwestorów na złotego nieznacznie zwiększył się w drugiej połowie dnia wraz z lekkim polepszeniem nastrojów na rynkach. Przyczyniły się do tego m.in. lepsze od oczekiwań dane z USA, w tym cotygodniowe dane z rynku pracy. Publikacja ta zazwyczaj ma niewielki wpływ na wahania rynkowe, jednak ze względu na ubogi kalendarz danych w tym tygodniu oraz ostatnie pozytywne dane zza oceanu zdołała chwilowo poprawić humory inwestorów – oceniają ekonomiści Raiffeisen Banku Polska.
Analitycy nie są jednak pewni, w którym kierunku może pójść giełda. - Po wczorajszej sesji o bardzo niskiej zmienności na indeksie [b]WIG20[/b], dzisiaj jest szansa na kontynuację wzrostów. Rynek jednak rośnie już blisko półtora tygodnia bez większej korekty, co powinno wzmagać czujność inwestorów – komentują analitycy Biura Maklerskiego Alior Banku.