- Nie wykluczam, że zysk netto pojawi się już w pierwszym półroczu. Natomiast w drugiej połowie roku poprawa wyników będzie jeszcze bardziej widoczna – powiedział dziś „Parkietowi"  Paweł Nowakowski, prezes Makaronów Polskich.

 

Tymczasem spółka podała wynikisprzedaży za luty. Wyniosła ona 10,33 mln zł  i była o 63 proc. niższa niż w analogicznym okresie 2011 r.

 

- W pierwszym półroczu można się spodziewać niższej sprzedaży niż w ubiegłym roku z powodu wysokiej bazy. W ubiegłym roku mieliśmy kontrakt  z Agencją Rynku Rolnego, a teraz program się przeciąga. Stanęliśmy w przetargu, ale rozstrzygnięcia należy się spodziewać dopiero w II kwartale – powiedział Nowakowski. Dodał, że jeśli spółka wygra przetarg, to wyższa sprzedaż skumuluje się w II półroczu.

 

Makarony Polskie w całym 2011 r. zwiększyły skonsolidowane obroty o  41 proc., do 211 mln zł.