- Nasza strategia zakłada stopniowe spieniężanie aktywów nieruchomościowych, należących do spółek z Grupy PBG. W PBG Erigo skupione są wyselekcjonowane projekty deweloperskie (mieszkaniowe i hotelowe) i prowadzimy rozmowy o sprzedaży całego tego portfela. Poza PBG Erigo, PBG Dom przygotował także do sprzedaży pozostałe aktywa, które kontroluje bezpośrednio (nieruchomości bądź spółki celowe). Wśród nich jest m.in. poznański biurowiec Skalar. Nie wykluczamy oczywiście także sprzedaży całej grupy PBG Dom, gdyby znalazł się potencjalny nabywca, ale na ten moment bardziej prawdopodobna wydaje się sukcesywna sprzedaż kolejnych projektów z banku nieruchomości PBG Dom - poinformowała "Parkiet" Kinga Banaszak-Filipiak, rzecznik PBG.
- PBG Dom odpowiada ponadto za rozpoznanie zainteresowania i zbieranie ofert na pozostałe nieruchomościowe aktywa, które trafiły do Grupy PBG wraz z przejmowanymi spółkami - dodała rzeczniczka.
- W wypadku PBG Dom spodziewałbym się sprzedaży raczej pojedynczych projektów i to tych najbardziej atrakcyjnych. Na rynku jest bowiem dużo podmiotów, które chcą sprzedawać aktywa nieruchomościowe. Mniej jest natomiast chętnych - skomentował dla "Parkietu" jeden z analityków, pragnący zachować anonimowość.