Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Kamil Jaros, analityk, Efix DM
Mieliśmy najpierw spadek, a później solidne odbicie poparte znaczącą aktywnością. Można przypuszczać, że zbliża się moment wytrącenia rynku z kilkutygodniowej stabilizacji. Zejście WIG20 pod poziom minimum z ubiegłego tygodnia byłoby sygnałem potwierdzenia obowiązującego nastawienia negatywnego.
Tydzień po opublikowaniu raportu dotyczącego amerykańskiego rynku pracy zazwyczaj jest mniej napiętym pod względem zaplanowanych wydarzeń w sferze makroekonomii. Nie znaczy to, że nic ciekawego nie będzie się działo. Na początku tygodnia uwaga świata skupi się na informacjach dobiegających z Azji. Już dziś mieliśmy okazję odnotować dane o tempie wzrostu gospodarczego w Japonii w ostatnim kwartale 2014 roku. Przed otwarciem sesji pojawi się informacja o wyniku wymiany handlowej Niemiec z zagranicą.
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
WIG20 wszedł na szczyt, na poziom 3099 pkt. W przypadku WIG obecne ATH to 114 452 pkt. Tak mocne zachowanie kraj...
Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła rekordowe poziomy zamknięcia w przypadku przemysłowego indeksu Dow Jo...
Polska giełda rozpoczyna piątkową sesję w mocnym stylu. WIG20 na starcie bije rekord obecnej hossy, a WIG osiągn...
Notowania czwartkowe na rynku warszawskim skończyły się mocnymi zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał...
W czwartek kapitał znów płynął w stronę Europy, na czym skorzystała także warszawska giełda. Naszemu rynkowi spr...
Ostatnie wydarzenia na rynkach bardzo wyraźnie pokazują, że wkraczamy w okres, który można opisać jednym zdaniem...