Szczególnie że skala korekty jest taka, by rozważać powoli zakończenie ruchu spadkowego i przynajmniej podjęcie próby powrotu do trendu wzrostowego. Słabe nastroje wskazują bowiem na to, że wielu graczy już prawdopodobnie przestało grać na wzrost cen, a więc istnieje potencjał po stronie kupujących.
Drugi tydzień miesiąca w sferze makro jest zazwyczaj wyciszeniem emocji po danych sprzed ostatniego weekendu, a szczególnie po informacjach z amerykańskiego rynku pracy. Poniedziałek wpisuje się w ten schemat. Przed sesją pojawią się dane o dynamice zamówień w niemieckim przemyśle, a później zainteresować nas lekko może wartość wskaźnika Sentix. Jutro pojawią się dane o chińskiej inflacji, a także o dynamice produkcji przemysłowej w Niemczech. To jeszcze przed sesją, ale już w jej trakcie danych będzie mało. Dopiero przed końcem dnia pojawią się informacje o zapasach amerykańskich hurtowników. W środę poznamy zmianę produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii. W czwartek danych będzie już nieco więcej. Zaczniemy od dynamiki produkcji przemysłowej w strefie euro. Po południu zakończy się posiedzenie Komitetu Polityki Pieniężnej Banku Anglii. Wprawdzie decyzji o zmianie parametrów monetarnych nie należy się spodziewać, to ciekawy może okazać się najnowszy raport o inflacji. O godz. 14 temat inflacji pojawi się także w polskim kontekście, choć tu mowa jest raczej o pogłębiającej się deflacji. Wstępny odczyt mówił o spadku cen w tempie 1,1 proc. rok do roku. Zza oceanu napłyną dane o zmianie cen importu oraz liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Hasłem piątku będzie PKB. Poznamy dane o tempie wzrostu gospodarczego w I kw. 2016 roku w Niemczech, Włoszech i Polsce. Poza tym pojawią się dane o polskim bilansie płatniczym, inflacji bazowej i podaży pieniądza. W USA opublikowana zostanie dynamika sprzedaży detalicznej, cen producenckich i dane o nastrojach amerykańskich konsumentów.
Na Zachodzie sezon publikacji wyników finansowych spółek za I kw. 2016 roku już jakiś czas trwa, a na GPW powoli się rozkręca. Dziś w planie są raporty PGNiG i PKO BP. Jutro wynikami pochwalą się ING i Pekao SA, a w USA będą to Electronic Arts i Walt Disney. W środę ujawnienie wyników planują: Energa, Grupa Azoty, PGE i Tauron. W czwartek i piątek to nagromadzenie raportów spółek z GPW, a wśród nich będą też: Cyfrowy Polsat, JSW, PZU (czwartek) i KGHM (piątek).