Wartość średniej zbliża się do szczytu z początku września. To kolejny opór, jaki musi zostać pokonany, by pozwolić sobie na nieco większy optymizm w średnim terminie. Nadal zakładam, że dołki w okolicy 1650-1700 pkt. mają duże szanse być dołkami istotnymi w dłuższym terminie, co wcale nie oznacza, że rynek jest gotowy do szybkich wzrostów.
Ten tydzień będzie bogaty pod względem napływu nowych wiadomości makroekonomicznych. Już poniedziałek przynosi najnowsze wieści z Japonii (sprzedaż detaliczna, produkcja przemysłowa). Przed rozpoczęciem sesji opublikowane zostaną dane o sprzedaży detalicznej w Niemczech, a już w trakcie przedpołudniowych notowań będziemy mieli okazję poznać wstępne dane o dynamice PKB w strefie euro. Pojawi się również wstępny szacunek europejskiej inflacji. Po południu opublikowana będzie dynamika dochodów i wydatków amerykańskich gospodarstw domowych, a wraz z nimi wartość wskaźnika PCE core, który pozostaje główną miarą inflacji dla potrzeb prowadzonej przez Fed polityki pieniężnej. Po południu poznamy także wstępną informację o dynamice cen na poziomie polskich konsumentów. Jutro w Polsce mamy przerwę świąteczną, ale świat skupi się na wskaźnikach PMI w wersji przemysłowej. Poza tym posiedzenie ma Bank Japonii, a po południu pojawi się wskaźnik ISM dla przemysłu w USA. W środę nadgonimy zaległość i poznamy wskaźnik PMI dla polskiego przemysłu, a uwaga świata skupi się na raporcie ADP, który ma nas przygotować do danych piątkowych. Tego dnia zakończy się również posiedzenie Komitetu Otwartego Rynku. Podwyżki stóp procentowych nie należy się spodziewać, ale może pojawić się zapowiedź takiej podwyżki na posiedzeniu grudniowym. W czwartek ciekawie będzie przy okazji zakończenia posiedzenia Komitetu Polityki Pieniężnej Banku Anglii, a także przy okazji publikacji danych z USA, a w szczególności wskaźnika ISM dla usług. No i wreszcie piątek, gdy pojawi się raport o stanie rynku pracy w USA, a także usługowe wskaźniki PMI w Europie. W ostatnim czasie nie pojawiły się jakieś niepokojące wieści, które miałyby sugerować jakieś rozczarowanie raportem.
Wycisza się już sezon publikacji wyników spółek za III kw. Nadal większość tego typu wiadomości napływa zza oceanu. We wtorek wyniki poda m.in. Pfizer, a w środę ADP, Facebook i Qualcomm. W czwartek poznamy wyniki INGBSK.