Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
S&P 500 przywitał tę polityczną sensację kilkumiesięcznym dołkiem, po czym żwawo ruszył do góry: w 13 sesji indeks zyskał 5,7 proc., co ostatni raz zdarzyło się 13 lipca, czyli właśnie po brytyjskim referendum. W dwóch jeszcze wcześniejszych cyklach 20-tygodniowych taka 13-sesyjna dynamika S&P 500 notowana była po raz pierwszy 1 marca i 15 października ub.r. (jeszcze dwa cykle wstecz identyczny sygnał pojawił się 30 października 2014 r.). Na podstawie zachowania indeksu po wspomnianych sygnałach można sobie próbować wyobrazić dalsze zachowanie S&P 500 jako wzrost do okolic poziomu 2281 pkt trwający kolejne niecałe dwa miesiące.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Czy stare giełdowe powiedzenie, że „niedźwiedzie skaczą z okna, a byki wchodzą po schodach”, wciąż ma zastosowanie?
Co prawda WIG20 zakończył piątkową sesję na minusie, ale cały tydzień i tak można zapisać do udanych. Prawdziwe emocje dopiero jednak są przed nami.
Spadkowy początek dnia na GPW i na innych europejskich giełdach. Inspiracji do handlu nie dostarczą dzisiaj Amerykanie, którzy mają dzień wolny.
Zakończyło się I półrocze, które ostatecznie okazało się bardzo dobre dla graczy, głównie inwestujących w akcje i to pomimo zawirowań celnych z początku kwietnia.
Rada Polityki Pieniężnej zaskoczyła rynek, decydując się podczas lipcowego posiedzenia na obniżkę stóp procentowych.
Indeks polskich dużych spółek wreszcie wybił się z dziesięciotygodniowej konsolidacji i finiszował na najwyższym poziomie w tym roku. WIG ustanowił kolejny raz rekord.