Najbardziej zasłużeni dla rozwoju branży TFI

Prezentujemy wyróżnionych w głosowaniu na najbardziej zasłużonych w rozwoju krajowej branży funduszy inwestycyjnych. Zwycięzców wybierali czytelnicy oraz same TFI.

Publikacja: 21.06.2023 21:00

Od lewej: laureaci głosowania TFI – Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI, Krzysztof Jajuga, prezes C

Od lewej: laureaci głosowania TFI – Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI, Krzysztof Jajuga, prezes CFA Society Poland, Jacek Socha, były minister Skarbu Państwa i szef KPWiG – oraz laureat czytelników Jarosław Wikaliński, prezes Ipopema TFI.

Foto: materiały prasowe

Wspólnie z Izbą Zarządzających Funduszami i Aktywami postanowiliśmy wyróżnić osoby, które w ciągu niemal trzech dekad istnienia funduszy inwestycyjnych w Polsce najmocniej dołożyły się do rozwoju tej branży. Niniejszym ogłaszamy zwycięzców.

Przypomnijmy – wybór najbardziej zasłużonych dla branży TFI odbywał się dwutorowo, spośród 25 wybranych przez nas kandydatów. Na liście znaleźli się zarówno prezesi największych TFI, jak i założyciele prywatnych biznesów, a także przedstawiciele organizacji branżowych. Nie zabrakło osób, które promowały rynek funduszy różnego rodzaju działalnością, w tym edukacyjną. W osobnym głosowaniu swoich faworytów wybierali czytelnicy, a ankieta do końca maja była dostępna na naszej stronie parkiet.com. Oddzielnie zaś zebraliśmy typy od samych TFI. W głosowaniu internetowym udział wzięło około 3 tys. osób. Teraz czas na wskazanie zwycięzców – najczęściej wskazywanym przez czytelników kandydatem, na którego oddano ponad 500 głosów, okazał się Jarosław Wikaliński, wieloletni prezes Ipopema TFI.

Czytaj więcej

Forum Funduszy: Równowaga między wolnością wyboru a ochroną

W głosowaniu przeprowadzonym wśród samych TFI rozkład głosów był dość równomierny, co pokazuje, że żaden z 25 kandydatów nie znalazł się na naszej liście przypadkowo. Ostatecznie najwięcej głosów zebrał Sebastian Buczek, założyciel i prezes Quercus TFI, jedna z ikon krajowego rynku funduszy inwestycyjnych.

Na dwóch kolejnych miejscach, z identycznym dorobkiem punktowym, znaleźli się prof. Krzysztof Jajuga, prezes CFA Society Poland, oraz Jacek Socha, były minister Skarbu Państwa i szef KPWiG.

Wyniki obu ankiet zaprezentowaliśmy na trwającym XVII Forum Funduszy, podczas którego swoje 25-lecie świętuje Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami. 

Fundusze inwestycyjne
Wojciech Dębski, Rockbridge TFI: Końcówka roku może przynieść mocniejszą korektę akcji
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej
Fundusze inwestycyjne
Chińskie akcje wciąż na szarym końcu, ale widać pierwsze jaskółki
Fundusze inwestycyjne
Obligacje w walucie lokalnej to zyski z rentowności i umocnienia kursu
Fundusze inwestycyjne
Aktywa funduszy w Europie rosną, ale inwestorzy nie wierzą w akcje
Materiał Promocyjny
THE FUTURE OF FINANCE
Fundusze inwestycyjne
Skład funduszy w ramach inPZU niebawem się rozszerzy
Fundusze inwestycyjne
Korekta dosięgnęła akcji, obligacje przeszły suchą stopą