Jest to już siódma edycja rywalizacji. W tym roku przyciągnęła ona rekordową liczbę uczestników. Mało tego, w konkurs zaangażowały się nie tylko uniwersytety ekonomiczne, lecz również kierunki związane z finansami bądź – szerzej – z zarządzaniem takich uczelni, jak m.in. politechniki.
– Siódemka okazała się dla nas szczęśliwą cyfrą. Bardzo duże zainteresowanie konkursem to ważny sygnał, że młodzi ludzie poszukują inspirujących wyzwań zawodowych – przyznaje Monika Grabek, executive director, CFA Society Poland.
Każda z uczelni może wyłonić maksymalnie dwa zespoły złożone z 3–5 członków. – W przypadku niektórych uczelni zainteresowanie konkursem było tak duże, że opiekunowie pełniący rolę wykładowców organizowali dodatkowe, wewnątrzuczelniane eliminacje – mówi prof. Krzysztof Jajuga, prezes, CFA Society Poland.
Konkurs oficjalnie ruszył 14 grudnia w siedzibie Cyfrowego Polsatu, spółce, którą do połowy lutego będą analizowali studenci z Polski oraz krajów bałtyckich, a swoje wyniki w formie prezentacji przedstawią przed kapitułą konkursową w marcu 2018 roku. Organizatorzy przyznają, że ze względu na obszar działalności i dynamikę rozwoju studentom trafiła się niełatwa organizacja.
– Podnosimy poprzeczkę – mówi Monika Grabek. – W tym roku studenci zmierzą się z ogromną liczbą informacji związanych ze spółką, która z jednej strony jest już dziś liderem w branży medialno-telekomunikacyjnej, z drugiej dynamicznie rozwija zakres swojego biznesu – dodaje.