Jeśli chodzi o zarząd GPW, to potwierdziły się wcześniejsze informacje „Parkietu". W jego skład weszły bowiem osoby, które były lub są od wielu lat związane z GPW. Decyzją rady nadzorczej, która była odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu, na kolejną kadencją wybrany został Jacek Fotek (tak jak obecnie ma również pełnić funkcję wiceprezesa) oraz Dariusz Kułakowski. Prezesa Marka Dietla (który wcześniej decyzją akcjonariuszy został również wybrany na kolejną kadencję) wspierać dodatkowo będą Izabela Olszewska oraz Piotr Borowski.

Oboje znają giełdę praktycznie od podszewki. Olszewska na giełdzie pracuje od 1999 r., a ostatnio pełniła funkcję dyrektora zarządzającego ds. rozwoju. Z kolei Piotr Borowski na parkiet wraca po krótkiej przerwie. Na giełdzie pracował w latach 2007–2016. Od 2017 r. prowadzi własną działalność doradczą w zakresie relacji inwestorskich i rynków kapitałowych, od lutego 2018 r. współpracuje z brytyjską firmą doradczą BTA Consulting Ltd jako konsultant przy projektach doradczych związanych z rozwojem rynków kapitałowych.

Zarówno Olszewska, jak i Borowski, aby zasiąść z zarządzie, muszą jeszcze uzyskać zgodę KNF. Fotek i Kułakowski kolejną kadencję rozpoczną oficjalnie 26 lipca, tak samo jak prezes Marek Dietl.

Wcześniej, bo 27 czerwca, GPW ma zaprezentować szczegółowe założenia zakutalizowanej strategii i strategicznych inicjatyw na lata 2018–2022. Już teraz jednak wiadomo, że podtrzymane będą w niej główne cele finansowe. Oznacza to m.in. średnioroczny wzrost przychodów na poziomie 7 proc., podwojenie wyniku EBITDA w 2020 r. w stosunku do wyniku z 2013 r., utrzymanie wskaźnika C/I poniżej 0,5 oraz utrzymanie wskaźnika wypłaty dywidendy powyżej 60 proc.

Jak poinformowała giełda, zaktualizowana strategia opiera się „na budowaniu wartości dla akcjonariuszy poprzez rozwój dotychczasowych linii biznesowych oraz rozwój nowych segmentów, przy zachowaniu rentowności oraz dyscypliny w zarządzaniu ryzykiem". Aktualizacja strategii skupia się wokół czterech obszarów rozwoju, tj.: rozwoju podstawowego biznesu, rozwoju przez dywersyfikację i wejście w nowe obszary biznesowe, tworzenia nowych rozwiązań technologicznych oraz utrzymania atrakcyjnej polityki dywidendowej.