Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 27.08.2018 05:11 Publikacja: 27.08.2018 05:11
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Akcjonariusze Open Finance ubiegłego tygodnia z pewnością nie zaliczą do udanych. Papiery pośrednika finansowego zostały przecenione aż o 25 proc. Ten tydzień również zapowiada się gorąco. Spółka po poniedziałkowej sesji ma opublikować wyniki za II kwartał.
Sama przecena z ubiegłego tygodnia była sporym zaskoczeniem, gdyż nie ukazała się żadna informacja, która usprawiedliwiałaby taki ruch. Zaczęły się więc spekulacje, że jest to gra pod wyniki. Problem w tym, że analitycy spodziewają się, że będą one całkiem niezłe. – Jeśli nie pojawią się zdarzenia jednorazowe, wyniki za II kwartał pod względem wyniku operacyjnego na podstawowej działalności nie powinny być dla spółki złe. Dobrze prezentowała się ostatnio przede wszystkim część hipoteczna. Spółka powinna za II kwartał wykazać zysk netto, chociaż rentowność na pewno wciąż pozostawia wiele do życzenia, szczególnie w tak dobrym otoczeniu gospodarczym – mówi Łukasz Jańczak, analityk Ipopemy Securities.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Mamy rekordy na warszawskiej giełdzie, niedługo zaczną spadać stopy procentowe. To jest dobry czas, aby zainwestować w promocję i marketing rynku kapitałowego – mówi Tomasz Bardziłowski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Ministerstwo Finansów sprzedało na przetargu obligacje skarbowe sześciu serii o łącznej wartości 8 291,9 mln zł, podał resort. Popyt wyniósł łącznie 10 217,1125 mln zł.
Posiadacze hipotek ze stałym oprocentowaniem mogą czuć się coraz bardziej sfrustrowani, bo ich raty nie spadną w najbliższym czasie. Jaką ofertę przygotowują dla nich banki?
Chociaż w piątek indeksy warszawskiej giełdy notowały niewielkie zmiany, to emocji na szerokim rynku i tak nie brakowało. W centrum uwagi było m.in. Dino, JSW, Alior, Będzin czy też Spyrosoft.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
– To historyczny moment dla polskiego rynku kapitałowego i symbol zaufania inwestorów do siły naszej gospodarki i potencjału polskich spółek – tak zdobycie przez indeks szerokiego rynku poziomu 100 tys. pkt skomentował Tomasz Bardziłowski, prezes GPW.
W czwartek WIG przebił pierwszy raz w historii poziom 100 tys. pkt. Wydarzenie to nie uszło uwadze m.in. ministrowi finansów, Andrzejowi Domańskiemu oraz przewodniczącemu KNF Jackowi Jastrzębskiemu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas