Jak co roku konkurs przyciągnął liczne grono studentów kierunków finansowych. Zaangażowane są nie tylko uniwersytety ekonomiczne, lecz także instytucje kształcące pod kątem zarządzania, prywatne szkoły biznesowe, a nawet politechniki.
– Z radością obserwujemy, że studenci nie boją się wyzwania, które stawiamy przed nimi rokrocznie. Potrafią poświęcić swój czas wolny i włożyć sporo energii w to, by zdobyć dodatkową wiedzę i wyróżnić się na tle innych – przyznaje Monika Grabek, Executive Director, CFA Society Poland.
CFA Institute Research Challenge to z pewnością najlepszy konkurs dla młodych analityków, którzy dzięki udziałowi w kreatywnej pracy zespołowej pragną rozwinąć umiejętności analizy i wyceny spółek, a także kompetencje z obszaru prezentacji swoich wyników, niezbędne w zawodzie każdego analityka i konsultanta. Uczelnie mogą być reprezentowane przez maksymalnie dwa zespoły złożone z 3–5 członków.
– Zainteresowanie inicjatywą nie słabnie, a wręcz przeciwnie, przyciąga kolejne osoby ze środowiska akademickiego i tym samym studentów z nowych regionów. Z radością obserwujemy wzrost zaangażowania krajów bałtyckich, dla których również otwarta jest polska inicjatywa. Dzięki tak szerokiemu zasięgowi poziom konkursu z roku na rok wzrasta – wyjaśnia prof. Krzysztof Jajuga, Prezes Zarządu, CFA Society Poland.
Oficjalnie konkurs rozpoczął się 28 listopada w siedzibie PZU SA, spółki, która będzie przedmiotem analizy w tegorocznej edycji CFA Institute Research Challenge. Pod koniec lutego 2020 r. studenci przedstawią zaś rezultaty pracy w formie prezentacji przed kapitułą konkursową. Organizatorzy przyznają, że tegoroczna wycena jest zadaniem trudnym i wymagającym wysokiego nakładu pracy ze strony osób biorących udział w konkursie.