Reklama

PGE ma dobre wyniki i słabe perspektywy

Największy koncern w branży kończy trzy kwartały tego roku na plusie, ale jego przyszłość rysuje się w ciemniejszych barwach. Kurs akcji spadał.

Publikacja: 14.11.2019 05:07

Prezes PGE Henryk Baranowski. Energetyczna grupa przyznaje, że w 2020 r. wynik EBIDTA jej kluczowych

Prezes PGE Henryk Baranowski. Energetyczna grupa przyznaje, że w 2020 r. wynik EBIDTA jej kluczowych segmentów działalności będzie słabszy.

Foto: materiały prasowe

Raport z wynikami PGE po trzech kwartałach 2019 r. nie zaskoczył rynku. – Spółka już wcześniej trafnie oszacowała swoje wyniki, teraz poznaliśmy przede wszystkim ich strukturę – mówi w rozmowie z „Parkietem" Tomasz Duda, dyrektor działu analiz Erste Securities Polska. Diabeł tkwi jednak w szczegółach: oceny wyników skrajnie się różnią.

Pułapki wzrostu

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Energetyka
Aukcje dla morskich wiatraków rozstrzygnięte. Cena jest zaskoczeniem
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Energetyka
Polenergia sprzeda gazową Nową Sarzynę. Jest kupujący
Energetyka
Mała strategia energetyczna zakłada mniej OZE w 2040 roku
Energetyka
Spółki energetyczne zapłacą za niższe taryfy za prąd
Energetyka
Ciąg dalszy sprawy Energi. KNF wytacza ciężkie działa
Energetyka
Prezes URE zatwierdziła zmiany taryf. Spółki energetyczne wyraźnie w górę
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama