Na czele firmy ponownie stanął Piotr Sikora. Zarząd chce w najbliższych latach skupić się m.in. na zwiększeniu świadomości marek produktowych firmy, co ma się przyczynić do wzrostu sprzedaży. Kolejny cel to rozszerzenie gamy oferowanych produktów.

– Doświadczenie w automatyzacji produkcji oraz innowacyjne produkty opracowane przez dział badawczo-rozwojowy pozwolą zdobyć znaczącą pozycję na rynku materiałów wykończeniowych innych niż obecnie produkowane. Strategia ta zapewni kompleksowość oferty kierowanej do klientów w Polsce – twierdzi Kajetan Zaziemski, dyrektor inwestycji Megaronu. Trzecie zadanie zarządu to rozwój działu badawczo-rozwojowego: zwiększenie powierzchni laboratorium, wyposażenie go w nowy sprzęt oraz zwiększenie zatrudnienia. Spółka przekonuje, że dotychczasowe jej sukcesy wynikają z autorskich receptur i innowacyjnych pomysłów. Aby dalszy rozwój oferowanych produktów przynosił satysfakcjonujące efekty, konieczne jest prowadzenie badań na większą niż dotychczas skalę. Ma w tym pomóc duży dział badawczo-rozwojowy, który pozwoli firmie utrzymać odpowiednie tempo wprowadzania innowacji na rynek.

Megaron koncentruje się na rozwijaniu oferty nie tylko na rynku krajowym, ale i za granicą, głównie w krajach UE. Zarząd analizuje też rynek pod względem możliwości przejęć oraz inwestycji mających na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych. – Obecnie nie możemy udzielić bardziej szczegółowych informacji – twierdzi Zaziemski. Oprócz inwestycji w dział badawczo-rozwojowy ruszyła rozbudowa jednej z hal produkcyjnych. Ma być gotowa do połowy przyszłego roku.

W I półroczu firma zanotowała aż 74,3-proc. spadek czystego zarobku, i to mimo lepszych niż w rok temu przychodów. To efekt dużych wydatków na reklamę. Mimo to zarząd planuje utrzymać dotychczasową politykę dywidendową, czyli coroczne wypłaty dywidendy z bieżącego zysku w wysokości pozwalającej na realizację planów inwesty­cyjnych.