Spadek popytu i tani import polipropylenu do Europy biją w sprzedaż Azotów i Orlenu

W tym roku oba polskie koncerny produkują i sprzedają mniej tego tworzywa sztucznego niż w ubiegłym roku. Co gorsza, trudna sytuacja na rynku polipropylenu może utrzymywać się również w kolejnych kwartałach.

Publikacja: 08.10.2025 06:00

Andrzej Skolmowski, prezes Azotów, wskazuje, że II kwartał przyniósł stopniowe ograniczanie popytu n

Andrzej Skolmowski, prezes Azotów, wskazuje, że II kwartał przyniósł stopniowe ograniczanie popytu na polipropylen praktycznie we wszystkich obszarach jego zastosowań. Fot. mpr

Foto: materiały prasowe

Grupa kapitałowa Azoty ma duże problemy ze swoim sztandarowym projektem Polimery Police, nie tylko ze względu na konieczność przeprowadzenia remontu powstałych instalacji, dokończenia tej inwestycji oraz pokrycia kosztów funkcjonowania zakładu, ale także z powodu sytuacji panującej na rynku polipropylenu. To najważniejszy produkt powstający w nowej fabryce, którego wytwarzanie miało doprowadzić do istotnej dywersyfikacji działalności nawozowego koncernu i zapewnić mu duże profity.

Pozostało jeszcze 87% artykułu
Skorzystaj z promocji i czytaj dalej!

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Reklama
Chemia
Dziś przyszłość grupy Azoty zależy od Orlenu i banków
Chemia
Orlen znowu będzie rozmawiał z Azotami o przejęciu nowego zakładu w Policach
Chemia
Istotne zmiany w zarządach Azotów i ZA Puławy
Chemia
Azoty zarabiają na nawozach i coraz więcej tracą na tworzywach
Materiał Promocyjny
Ruszyła ofensywa modelowa Nissana
Chemia
Słaby popyt nie pozwala spółkom rozwinąć skrzydeł
Chemia
Azoty analizują, jak dokończyć projekt w Policach
Reklama
Reklama