Jakubowicz jest członkiem zarządu Kulczyk Investments – głównego właściciela Ciechu. Od 2010 r. zajmuje się nadzorem nad portfelem inwestycyjnym. Jednocześnie rada powołała na stanowisko członka zarządu Mirosława Skowrona, który będzie odpowiedzialny za kwestie związane z produkcją, energetyką i utrzymaniem ruchu. Wcześniej był prezesem takich firm, jak Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń z grupy KGHM, Polimex Energetyka, Energa Elektrownie Ostrołęka czy PGE Elektrownia Opole.
Obecnie w zarządzie Ciechu zasiadają więc: Dawid Jakubowicz jako p.o. prezesa, Mirosław Skowron, Artur Osuchowski i Krzysztof Szlaga, który wcześniej był prezesem Lubelskiego Węgla Bogdanka.
W I półroczu chemiczna grupa wypracowała 1,82 mld zł przychodów, czyli o 2 proc. więcej niż przed rokiem. Zysk netto wzrósł w tym czasie o niespełna 1 proc., do 172,8 mln zł. W II kwartale Ciech zakończył m.in. inwestycje w zwiększenie mocy produkcyjnych krzemianów, rozpoczął realizację projektu budowy nowej warzelni soli w Niemczech i prowadził intensywne prace nad poszerzeniem oferty produktowej, m.in. w segmencie soli i żywic. Grupa przejęła też działającego na trzech kontynentach hiszpańskiego producenta środków ochrony roślin – spółkę Proplan.
Ciech wykorzystuje sytuację w Chinach, które ograniczają produkcję chemiczną z powodu zaostrzających się wymagań środowiskowych. W efekcie zmniejszania chińskich mocy maleje eksport z tego kraju na rynki azjatyckie. Sytuacja ta wpłynęła na zwiększenie przez Ciech sprzedaży sody kalcynowanej na tamtych rynkach, ale także stworzyła szansę na ekspansję w segmencie krzemianów czy żywic. Grupa ponadto prowadzi intensywne działania na nowych rynkach – m.in. w biznesie agro w Kanadzie i Australii czy w obszarze krzemianów w USA, Turcji i Indonezji.
Notowania akcji na stronie: