Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Publikacja: 12.02.2024 06:00

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Alex Kraus/Bloomberg

Mirbud testuje silny opór techniczny

Parkiet

Od maja ubiegłego roku kurs akcji budowlanej spółki nie może się przebić przez opór w okolicy 8,6 zł. Mimo utknięcia pod barierą cena nie zeszła poniżej średniej z 200 sesji, utrzymując się w długoterminowym układzie hossy. W minionym tygodniu doszło do kolejnego ataku na opór. W porywach akcje drożały do 8,75 zł, a fali zwyżkowej towarzyszyły podwyższone obroty. Główny trend przemawia na korzyść strony popytowej. Dodatkowo w arsenale argumentów są podpisane w lutym dwa kontrakty na ponad 90 mln zł każdy (zajezdnia tramwajowa w Bydgoszczy i odcinek drogi DW723). Najbliższe wsparcia są w strefie 8–7,5 zł.

Czytaj więcej

Czy grozi nam podwójny szczyt na wykresie WIG20?

Lubawa z potężną luką wzrostową na wykresie

Parkiet

W środę po sesji spółka dostarczająca akcesoria dla służb mundurowych pokazała szacunkowe wyniki za 2023 r. Jednostkowy przychód ze sprzedaży wyniósł 154,1 mln zł, czyli był o 118,9 proc. wyższy w ujęciu rok do roku. W czwartek rynek zareagował potężną luką wzrostową i finalną zwyżką notowań o 13,5 proc. przy wolumenie niewidzianym od dziesięciu miesięcy. Cena odbiła się od średniej z 200 sesji, co zwiększa szanse na to, że obserwowany od drugiej połowy grudnia ruch to początek silniejszego trendu. Najbliższy opór znajduje się przy 3,6 zł. Wspomniana luka wyznacza natomiast strefę wsparcia.

Comp schłodzony do ważnych poziomów cenowych

Parkiet

Przedstawiciel branży informatycznej to jedna z tych spółek, które nie przyciągają zbytniej uwagi inwestorów, i do najpłynniejszych nie należy. Nie zmienia to jednak faktu, że kurs akcji od 13 miesięcy porusza się w stabilnym trendzie wzrostowym. Na wykresie widać wyraźną powtarzalność – kończenie korekt na średniej z 50 sesji, w momencie zejścia MACD do linii 0. W minionym tygodniu spółka testowała wspomnianą średnią, a oscylator jest coraz bliżej wskazanej granicy. To daje statystyczne szanse na odbicie. Ponadto w minionym tygodniu spółka podała szczegóły skupu akcji własnych.

Analizy rynkowe
Bessa w pełnej okazałości
Materiał Promocyjny
Nowy samochód w nowej firmie - co warto wiedzieć?
Gospodarka krajowa
Stopy nie muszą przewyższyć inflacji, żeby ją ograniczyć
Analizy rynkowe
Spadki na giełdach boleśnie uderzają w portfele miliarderów
Analizy rynkowe
Dywidendy nie takie skromne
Analizy rynkowe
NewConnect: Liczba debiutów wyhamowała
Analizy rynkowe
Jesteśmy na półmetku bessy. Oto trzy argumenty