Boryszew niekwestionowanym hitem początku maja

GG Parkiet

Maj zaczął się fatalnie. WIG pogłębił tegoroczny dołek i znalazł się najniżej od grudnia 2020 r. Na tym tle błyszczał Boryszew. 28 kwietnia za akcje płacono 3,53 zł, a cztery sesje później już 6,6 zł. W rajdzie pomogły informacje o dywidendzie i wywiad z prezesem. Z punktu widzenia AT cena opuściła górą długoterminową konsolidację, a skrzyżowanie średnich z 50 i 200 sesji (złoty krzyż) potwierdziło przesilenie. Wybiciu towarzyszył wysoki wolumen. Rynek jest lokalnie wykupiony, co grozi korektą. Schłodzenie przydałoby się jednak jako grunt pod kolejną falę zwyżek.

Czytaj więcej

Nowe dołki wyznaczone. Bessa na parkietach trwa

Drozapol powoli, ale konsekwentnie w górę

GG Parkiet

Dystrybutor wyrobów hutniczych, podobnie jak inni przedstawiciele branży, radzi sobie relatywnie lepiej od szerokiego rynku. Cena akcji powoli zwyżkuje i wróciła nad średnie z 50 i 200 sesji. Ich linie skrzyżowały się w kwietniu, tworząc złoty krzyż. Ponadto na wykresie widać formację spodka, z którego cena próbuje się wydostać. Kurs wszedł właśnie w kluczowe pasmo oporowe 7,77–8,77 zł. Wybicie wyżej byłoby pozytywnym sygnałem, zwłaszcza gdyby pojawił się też większy wolumen. Spółce pomaga też informacja o planowanej dywidendzie. Najbliższe wsparcia są w okolicach 7–6,8 zł.

Votum przed ważną strefą oporów technicznych

GG Parkiet

Cena akcji kancelarii odszkodowawczej dotarła ostatnio do ważnej strefy oporowej 19–20 zł. Na wykresie aktywny jest złoty krzyż na średnich z 50 i 200 sesji, a ta pierwsza znów skierowała się ku górze. Ostatni tydzień upłynął pod znakiem schłodzenia – RSI wrócił do strefy neutralnej, a MACD pokazał sygnał sprzedaży. Niewykluczone, że jest to cofnięcie przed kolejnym atakiem na opory. Zwłaszcza że podane ostatnio wyniki za 2021 r. zostały przez rynek przyjęte umiarkowanie dobrze, a branża, w jakiej działa spółka, zdaje się coraz bardziej intratna w obliczu rosnących stóp.