Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Benefit Systems, KSG Agro i The Dust

Aktualizacja danych: 26.03.2021, godz. 15.00

Publikacja: 29.03.2021 05:00

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Benefit Systems, KSG Agro i The Dust

Foto: Fotorzepa, Dominik Pisarek

1. Benefit Systems poniżej ważnych średnich kroczących

GG Parkiet

Od początku roku kurs akcji spółki poruszał się w wąskiej konsolidacji tuż pod silnym, długoterminowym oporem 890 zł. Początek marca przyniósł atak na jej dolną granicę, a druga połowa miesiąca wybicie w dół. W minionym tygodniu przecena nabrała rozpędu – kurs przebił 200-sesyjną średnią i dotarł do 679 zł. To najniższa cena od listopada. W strefie 650–700 zł znajdują się wsparcia. Jeśli pękną, kurs może spaść do dołka 516 zł. Na korzyść odbicia przemawia zawracający w górę w strefie wyprzedania wskaźnik RSI.

2. KSG Agro opuszcza dołem konsolidację

GG Parkiet

Ukraińskie spółki są ostatnio pod podażową presją. WIG-Ukraina stracił od początku miesiąca już 9 proc. Notowania KSG Agro do ostatniej środy poruszały się w bok przy średniej z 50 sesji. Na tej właśnie sesji doszło do przeceny i kurs długą, czarną świecą wybił się w dół z tego marazmu. Na razie spadek ma charakter korekcyjny, ale jeśli przyjąć, że celem jest 200-sesyjna średnia, to schłodzenie może sięgnąć nawet 2,3 zł. Tymczasem w piątkowe popołudnie kurs był o 1 zł wyżej. Bykom sprzyjając wstępne sygnały wyprzedania na MACD i RSI.

3. The Dust coraz bliżej krzyża śmierci

GG Parkiet

Od września ubiegłego roku kurs akcji notowanego na NewConnect producenta gier porusza się w trendzie spadkowym, ostatnio w lekko zwężającym się kanale. Zniżka zaczęła się z 42 zł, a w minionym tygodniu kurs przebił 20 zł. Skala spadku jest tak duża, że średnie z 50 i 200 sesji są bliskie utworzenia krzyża śmierci, który potwierdzi układ bessy. Warto jednak zauważyć, że cena testuje teraz dolną granicę kanału, a RSI i MACD sygnalizują wyprzedanie. Kontra byków jest więc całkiem możliwa w krótkim terminie, ale w dłuższym podaż dominuje.

Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży
Byki i niedźwiedzie tygodnia
Druga i trzecia linia też łamią krótkoterminowe wsparcia
Byki i niedźwiedzie tygodnia
WIG20 jednak „wybiera” wariant głębszego nurkowania