Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kurs akcji funduszu poruszał się do marca w trendzie wzrostowym. Dwa miesiące temu dynamika wyhamowała i nie udało się pokonać 2 zł. Na wykresie można się nawet doszukiwać formacji podwójnego szczytu. Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem lekkiego naporu podaży. W efekcie kurs przebił w dół średnią z 50 sesji, a przebiciu towarzyszył podwyższony wolumen. RSI i MACD nie sygnalizują jeszcze wyprzedania. Niewykluczony więc dalszy spadek. Potencjalny cel to dzienna dwusetka, przebiegająca przy 1,22 zł.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Indeks krajowych dużych spółek ostatnie dni spędził w zakresie około 60 pkt, poruszając się wokół 2950 pkt. WIG20 wciąż jest blisko tegorocznych rekordów, ale popyt najwyraźniej potrzebuje czasu, by zrobić kolejne kroki na drodze wzrostów.
W piątek rano indeks WIG rósł w porywach do 108 848 pkt. To nowy rekord historyczny szerokiego indeksu. Motorem napędowym GPW były duże spółki, ale druga i trzecia linia naszej giełdy też radziły sobie obiecująco.