Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Z wyceny Czerwonej Torebki z 2012 r., kiedy to spółka debiutowała na GPW, pozostała nikła część. Większościowy pakiet znajduje się w posiadaniu rodziny Świtalskich (Mariusz Świtalski to m.in. twórca sieci Biedronka i Żabka). Obecnie prezesem firmy jest Mateusz Świtalski.
W liście dołączonym do raportu rocznego napisał zaledwie cztery zdania. W pierwszym zaprasza do zapoznania się ze sprawozdaniem. W ostatnim dziękuje pracownikom, kontrahentom i radzie nadzorczej. Natomiast z dwóch kolejnych zdań możemy się dowiedzieć, że w 2023 r. sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiła kluczową działalność grupy i że również w 2024 r. będzie się ona skupiać na dalszej sprzedaży nieruchomości i na rozwoju segmentu deweloperskiego.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Grupa będzie walczyć, by pokazać w całym roku wzrost przychodów podczas gdy produkcja budowlano-montażowa się prawdopodobnie skurczy. Znacznie wolniejsze będzie tempo podpisywania nowych kontraktów. Odbicie spodziewane jest dopiero w 2026 r.
Część budowlana grupy zanotowała poprawę rentowności i zysków. Jednak mocno spadła wartość podpisanych kontraktów.
W końcówce poniedziałkowego handlu do inwestorów dotarły kolejne pozytywne wieści ze spółki.
310 mieszkań w ofercie i 200-300 do wprowadzenia w II półroczu – taki potencjał wpływu na tegoroczną sprzedaż grupy ma przejęt Bouygues. Kurs Develii bije rekordy. Firma spodziewa się ożywienia na rynku mieszkaniowym dopiero po wakacjach.
Rozpisywanie i rozstrzyganie przetargów musi przyspieszyć, a podejście do oceny ofert wykonawców poprawić. Wojna cenowa się zaostrza, sytuacja w branży zaczyna się destabilizować – ostrzega i apeluje Artur Popko, prezes Budimeksu.
Obniżki stóp, rosnące płace – to zjawiska, które powinny nam pomagać w zwiększaniu sprzedaży mieszkań w II półroczu. Ale to przyszły rok przyniesie warunki zauważalnie poprawiające sytuację – mówi Robert Maraszek, wiceprezes Grupy Inpro.