Deweloperska grupa rusza z ofertą trzyipółletnich papierów o wartości do 11,5 mln zł w ramach najnowszego programu o wartości do 150 mln zł. Cena emisyjna jest równa wartości nominalnej i wynosi 1 tys. zł. Spółka oferuje kupon WIBOR 3M plus 6 pkt proc. marży, co dziś oznacza 12,92 proc. w skali roku. Zabezpieczeniem jest poręczenie spółki Tonsa Commercial związanej z głównym akcjonariuszem.

Olivia zadebiutowała na Catalyst na początku marca, do obrotu weszła seria o wartości 25 mln zł. Docelowo na Catalyst mają trafić wszystkie papiery wyemitowane w ramach poprzedniego programu, czyli o wartości prawie 90 mln zł.

Grupa kontrolowana jest przez Macieja Grabskiego, założyciela Wirtualnej Polski i głównego akcjonariusza giełdowego Pekabeksu. Flagową inwestycją jest potężny, liczący 180 tys. mkw. wielofunkcyjny kompleks Olivia Centre w Gdańsku. Realizowane są również inwestycje mieszkaniowe. Wpływy z nowego programu mają finansować kolejne etapy Olivia Centre, a także służyć redukcji wcześniejszego zadłużenia.