Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 02.04.2015 07:43 Publikacja: 02.04.2015 06:00
Foto: GG Parkiet
Od kilku miesięcy kurs akcji Ergisu, największego w Europie Środkowo-Wschodniej przetwórcy tworzyw sztucznych, systematycznie rośnie. W środę przed południem osiągnął 5,24 zł i rósł o 5,6 proc. w stosunku do wtorkowego zamknięcia. Była to najwyższa cena od końca 2007 r. Co ważniejsze, walory spółki mają potencjał do dalszego wzrostu.
– Akcje Ergisu powinny nadal zyskiwać na wartości, gdyż naszym zdaniem w pierwszym półroczu grupa będzie uzyskiwała dużo większe marże niż dotychczas ze względu na niskie ceny surowców używanych do produkcji. Z kolei w drugim półroczu duży i pozytywny wpływ na wyniki finansowe będzie miała produkcja realizowana na nowych maszynach do druku fleksograficznego oraz do produkcji taśm PET – mówi Krzysztof Kozieł, analityk BM BGŻ. W rekomendacji z 16 marca wycenia akcje Ergisu na 6,38 zł i zaleca ich kupowanie. Jego zdaniem spółka jest dziś bardzo nisko wyceniana przez inwestorów. Widać to, zwłaszcza porównując jej podstawowe wskaźniki ekonomiczne z innymi giełdowymi firmami.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Portfel zamówień na historycznym szczycie, ale jego przekuwanie na przychody i zyski nie będzie błyskawiczne. Cel na ten rok to poprawa względem 2024 r.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zarysowana na początku kwietnia przez szefa NBP perspektywa obniżek stóp podniosła notowania akcji części deweloperów. W start nowego cyklu, po słabym pod względem sprzedaży mieszkań I kw., wierzą już prawie wszyscy. Jak może wyglądać scenariusz ożywienia?
Część inwestorów pozbywa się papierów, godząc się z utratą aż 40 proc. wartości nominalnej. Wyprzedaż odbywa się przy relatywnie małych obrotach. Nadchodzą ważne terminy.
Rosnące koszty pracowników skłonią deweloperów do korzystania z prefabrykacji – oczekuje firma, która zabiega też o zlecenia na obiekty komunalne.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
W maju i czerwcu deweloperska grupa ma do wypłaty kilka transz odsetek polskim obligatariuszom. To będzie pierwszy test przed lipcowym testem spółki matki, która musi wykupić newralgiczną serię.
Fundamenty są bez zmian, a bieżąca wycena rynkowa jest znacznie wyższa od wartości wynikających z metod DCF i porównawczej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas