Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Od kilku miesięcy kurs akcji Ergisu, największego w Europie Środkowo-Wschodniej przetwórcy tworzyw sztucznych, systematycznie rośnie. W środę przed południem osiągnął 5,24 zł i rósł o 5,6 proc. w stosunku do wtorkowego zamknięcia. Była to najwyższa cena od końca 2007 r. Co ważniejsze, walory spółki mają potencjał do dalszego wzrostu.
– Akcje Ergisu powinny nadal zyskiwać na wartości, gdyż naszym zdaniem w pierwszym półroczu grupa będzie uzyskiwała dużo większe marże niż dotychczas ze względu na niskie ceny surowców używanych do produkcji. Z kolei w drugim półroczu duży i pozytywny wpływ na wyniki finansowe będzie miała produkcja realizowana na nowych maszynach do druku fleksograficznego oraz do produkcji taśm PET – mówi Krzysztof Kozieł, analityk BM BGŻ. W rekomendacji z 16 marca wycenia akcje Ergisu na 6,38 zł i zaleca ich kupowanie. Jego zdaniem spółka jest dziś bardzo nisko wyceniana przez inwestorów. Widać to, zwłaszcza porównując jej podstawowe wskaźniki ekonomiczne z innymi giełdowymi firmami.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Analitycy BM mBanku zalecają kupować akcje Domu Development, Murapolu i Develii. Utrzymali też „kupuj” dla Atalu – ale tu ryzyko jest większe.
Na szerokim rynku II kwartał przyniósł lekką poprawę mieszkań sprzedaży wobec pierwszych miesięcy, a jak poradziły sobie spółki notowane na GPW i Catalyst? Tylko u nas – wszystkie dane w jednym miejscu, na bieżąco.
Spółka mocno poprawiła sprzedaż mieszkań w II kwartale. Liczy na udane II półrocze.
Dziś taniej kupić biurowiec niż budować nowy. Chcemy kupować biurowce, których wartość można podnieść przez modernizację lub skonwertować, na przykład na cele mieszkaniowe – mówi Tomasz Lisiecki, dyrektor zarządzający spółki TriGranit.
Deweloperzy zorientowali się, że ich głównymi klientami są nabywcy kredytowi, bo najzamożniejsi wolą kupować za granicą, flipperzy wyparowali. Przybywa lokali w segmencie popularnym – mówi Marek Wielgo, analityk portalu Rynekpierwotny.pl.
Budujący w kilkunastu miastach deweloper sprzedał w II kwartale 708 lokali, a w całym półroczu 1403. Druga część roku musi wypaść znacznie lepiej, jeśli ma zostać osiągnięty cel zakładający zawarcie w sumie 3,1–3,3 tys. umów. Zarząd podtrzymuje taki scenariusz.