Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kierowany przez Piotra Szeligę Boryszew chce skupić w wezwaniu wszystkie akcje Hutmenu.
Posiedzenie przebiegło szybko, większej dyskusji przed głosowaniem nie było.
Uchylona właśnie uchwała przeforsowana przez Boryszew (ma 84,2 proc. akcji Hutmenu) została zaskarżona przez kilku akcjonariuszy mniejszościowych. Uznali oni warunki wyjścia, stworzone dla nich przez Boryszew, za niezadowalające. Kością niezgody okazała się cena w wezwaniu – 4,9 zł, oparta na średnim kursie giełdowym, o połowę niższa od wartości księgowej. Według drobnych udziałowców nie była to wartość godziwa.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Spółka mocno poprawiła sprzedaż mieszkań w II kwartale. Liczy na udane II półrocze.
Na szerokim rynku II kwartał przyniósł lekką poprawę mieszkań sprzedaży wobec pierwszych miesięcy, a jak poradziły sobie spółki notowane na GPW i Catalyst? Tylko u nas – wszystkie dane w jednym miejscu, na bieżąco.
Dziś taniej kupić biurowiec niż budować nowy. Chcemy kupować biurowce, których wartość można podnieść przez modernizację lub skonwertować, na przykład na cele mieszkaniowe – mówi Tomasz Lisiecki, dyrektor zarządzający spółki TriGranit.
Deweloperzy zorientowali się, że ich głównymi klientami są nabywcy kredytowi, bo najzamożniejsi wolą kupować za granicą, flipperzy wyparowali. Przybywa lokali w segmencie popularnym – mówi Marek Wielgo, analityk portalu Rynekpierwotny.pl.
Budujący w kilkunastu miastach deweloper sprzedał w II kwartale 708 lokali, a w całym półroczu 1403. Druga część roku musi wypaść znacznie lepiej, jeśli ma zostać osiągnięty cel zakładający zawarcie w sumie 3,1–3,3 tys. umów. Zarząd podtrzymuje taki scenariusz.
Za nami druga obniżka stóp procentowych i trwa hamowanie nowych inwestycji, ale jednocześnie oferta mieszkań jest na rekordowym pułapie. Czy są przesłanki, by ceny mieszkań rosły, czy pozostawały stabilne z presją na korektę?