Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 30.10.2015 06:33 Publikacja: 30.10.2015 05:00
Kierowany przez Piotra Szeligę Boryszew chce skupić w wezwaniu wszystkie akcje Hutmenu.
Foto: Archiwum
Posiedzenie przebiegło szybko, większej dyskusji przed głosowaniem nie było.
Uchylona właśnie uchwała przeforsowana przez Boryszew (ma 84,2 proc. akcji Hutmenu) została zaskarżona przez kilku akcjonariuszy mniejszościowych. Uznali oni warunki wyjścia, stworzone dla nich przez Boryszew, za niezadowalające. Kością niezgody okazała się cena w wezwaniu – 4,9 zł, oparta na średnim kursie giełdowym, o połowę niższa od wartości księgowej. Według drobnych udziałowców nie była to wartość godziwa.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Obniżki stawek WIBOR i stóp zachęciły do odwiedzania biur sprzedaży, ale czy to przełoży się na transakcje? Rynek jest wciąż wymagający.
W II kwartale deweloper rusza z kolejnymi inwestycjami. Spadek stóp procentowych powinien zwiększyć popyt na mieszkania.
Harmonogram budów i obniżki stóp pozwolą uzyskać lepsze wyniki przekazań i sprzedaży mieszkań w kolejnych kwartałach.
Długo wyczekiwane obniżki stóp i obserwowany już od kwietnia spadek stawek WIBOR przełożą się na większą dostępność kredytów mieszkaniowych, co powinno stymulować popyt na mieszkania – ocenia zarząd deweloperskiej grupy.
Pierwsza obniżka stóp to dawka optymizmu, ale wciąż otoczenie rynkowe jest wymagające. Spółka chce sprzedać więcej mieszkań i podtrzymuje zamiar wypłaty dywidendy.
Wciąż mamy rynek kupującego, oferta mieszkań jest wysoka, koszt kredytu też. Murapol stawia na wzrost sprzedaży i utrzymanie wyników.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas