Reklama
Rozwiń
Reklama

Producenci okien i drzwi planują ekspansję w Europie Północnej

Wielka Brytania i kraje skandynawskie są jednym z kierunków, na których rośnie eksport wyrobów wytwarzanych w Polsce. Więcej okien i drzwi zamierzają tam sprzedawać m.in. Pozbud, Oknoplast i Velux.
Producenci okien i drzwi planują ekspansję w Europie Północnej

Foto: GG Parkiet

Polscy producenci okien i drzwi szukają nowych możliwości zwiększenia eksportu. Jednym z kluczowych kierunków ekspansji jest Europa Północna. Wielka Brytania już jest drugim co do wielkości rynkiem, na który wysyłamy okna i drzwi. Co więcej, w ubiegłym roku na ten rynek zwiększyliśmy sprzedaż o około jedną czwartą.

Maksymilian Miros, analityk rynku Centrum Analiz Branżowych, zauważa jednak, że w branży okien z PVC prawie nas tam nie ma ze względu na różnice w ich budowie. W efekcie potrzebne są dedykowane linie produkcyjne. Mocno rozwijają się za to producenci okien i drzwi z drewna. Wystarczy zauważyć, że w ubiegłym roku ich eksport z Polski na Wyspy wyniósł 135 mln euro, wobec 185 mln euro ogółem wysłanych okien i drzwi.

Wiosenna promocja -50% na Parkiet.com z NYT!

Wiosenna promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com w pakiecie z The New York Times.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama