Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
I tak skonsolidowane przychody wyniosły 118,2 mln zł, co było wynikiem o 58 proc. lepszym od zanotowanego w tym samym czasie roku obrotowego 2014/2015. Jeszcze mocniej zwyżkowały zyski. Czysty zarobek wyniósł w tym czasie ponad 2,5 mln zł. Tym samym wzrósł o ponad 68 proc.
– Zakończony kwartał był dla grupy Suwary okresem intensywnych prac związanych z rozwijaniem wolumenu sprzedaży dla dotychczasowych klientów, jak również poszukiwania nowych rynków. Stabilna, choć nadal wysoka, cena surowca oraz rozwój sprzedaży dla kontrahentów zagranicznych wsparły ambitne plany grupy – mówi Walter Kuskowski, prezes i większościowy akcjonariusz Suwar. Dodaje, że szczególnie duży i pozytywny wpływ na wyniki grupy miały przychody i zyski osiągnięte przez zależną Kartpol Group i bydgoski oddział Suwar. Obecnie Kartpol jest jednym z czterech największych europejskich producentów kompletnych opakowań do silikonów i mas uszczelniających. Z kolei bydgoski oddział to zakład produkujący różnego rodzaju wyroby z tworzyw dla branż: samochodowej, FMCG (produkty szybkozbywalne), zabawkarskiej i medycznej. Ma też duże kompetencje w projektowaniu i produkcji form do wytwarzania różnego rodzaju wyrobów z tworzyw.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Na szerokim rynku II kwartał przyniósł lekką poprawę mieszkań sprzedaży wobec pierwszych miesięcy, a jak poradziły sobie spółki notowane na GPW i Catalyst? Tylko u nas – wszystkie dane w jednym miejscu, na bieżąco.
Spółka mocno poprawiła sprzedaż mieszkań w II kwartale. Liczy na udane II półrocze.
Dziś taniej kupić biurowiec niż budować nowy. Chcemy kupować biurowce, których wartość można podnieść przez modernizację lub skonwertować, na przykład na cele mieszkaniowe – mówi Tomasz Lisiecki, dyrektor zarządzający spółki TriGranit.
Deweloperzy zorientowali się, że ich głównymi klientami są nabywcy kredytowi, bo najzamożniejsi wolą kupować za granicą, flipperzy wyparowali. Przybywa lokali w segmencie popularnym – mówi Marek Wielgo, analityk portalu Rynekpierwotny.pl.
Budujący w kilkunastu miastach deweloper sprzedał w II kwartale 708 lokali, a w całym półroczu 1403. Druga część roku musi wypaść znacznie lepiej, jeśli ma zostać osiągnięty cel zakładający zawarcie w sumie 3,1–3,3 tys. umów. Zarząd podtrzymuje taki scenariusz.
Za nami druga obniżka stóp procentowych i trwa hamowanie nowych inwestycji, ale jednocześnie oferta mieszkań jest na rekordowym pułapie. Czy są przesłanki, by ceny mieszkań rosły, czy pozostawały stabilne z presją na korektę?